Fatal error: require_once

magveto képe

Vki meg tudná mondani, hogy milyen hibát is mutat?

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required './sites/all/modules/views/includes/cache.inc' (include_path='.:/usr/php53/lib/php') in /data/m/a/magveto.sk/web/sites/all/modules/views/views.module on line 563

Előzmények:
- Régebbi mentett verzió újratöltése

- Akkor vmi ilyesmi jelent meg, mint egy másik honlapon: Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/data/m/a/magveto.sk/sub/rozsievac/includes/cache.inc' (include_path='.:/usr/php53/lib/php') in /data/m/a/magveto.sk/sub/rozsievac/includes/bootstrap.inc on line 2369
(Ez Drupal 7)

- frissítettem a legújabb drupal verzióra hátha... És akkor jött ez...

- Jeleztem a tárhelyzoltáltatómnak mindkét esetet azt mondták, hogy a rendszerükben a hibát már kijavították, ez már drupal probléma... Előre is köszönöm a tanácsot bármelyik hibajelentéssel kapcsolatban.

Drupal verzió: 
magveto képe

Itt: https://groups.drupal.org/node/302113

Ezt olvastam:

Próbáld ki ezt a parancsot:

drush rr

... Vagy ...

sudo drush rr

Ezt meg hova kell írni? Lassan átmegyünk linuxba? :D

0
0
csakiistvan képe

"Régebbi mentett verzió újratöltése" ez mit jelentett pontosan? DB és fájl rendszer együttes visszatöltése, vagy csak az egyik? Miért kellett "újratölteni"?

Drush parancshoz nem kell sudo, az fut anélkül is.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

magveto képe

"Biztonsági mentés visszaállítása" a hivatalos megnevezése, hogy pontosan mit tartalmaz azt sajnos nem tudom.

Egy másik honlapomon töröltem egy sminket és összeomlott. Azt akartam helyreállítani...

A drush parancsot hova kell beírni?

0
0
csakiistvan képe

Multisiteos környezet? A smink be volt kapcsolva és úgy törölted?

drush parancsot terminálba kell írni, miközben az oldalad www könyvtárában vagy valahol.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

magveto képe

Több mint vszinű igen. Ez lehetett a probléma kezdete...

A drushnak utánanéztem de ha szervezen van akkor egy kicsit bonyolultabb a parancssor megadása.... :)

0
0
magveto képe

ahá. De akkor a drush-t csak a local-on tudom használni nem? Ha szerveren van akkor innen hiába adok ki parancsot...

0
0
csakiistvan képe

Ha a szerveren van drush akkor ha be sshzol akkor ott is tudod használni, de úgy érzem ez itt így nem lesz.

Marad a kutatás, és a tapasztalat hogy legközelebb csak olyat tolj ki élesre amit lokálban teszteltél.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

nevergone képe

Szia!

Nekem az a tapasztalatom, hogy akkor áll elő ilyen helyzet, ha egy mentés visszaállítása előtt nem törlik a fájlokat és így összekeveredik a kétféle verzió.
Ha te vissza tudod állítani a mentést, akkor megpróbálnád úgy, hogy előtte kitörölsz mindent? A „files” könyvtárat esetleg meghagyhatod.

0
0
magveto képe

Köszönöm a tippet mihamarabb próbálom, csak úgy néz ki, hogy vmi a szolgáltatómnál is van. Semmilyen eléréssel nem tudom jelenleg elérni őket.

+ megkértem az adminokat, hogy az egyik oldalon valahogy ürítsék a cachet. Több oldalon is olvastam, hogy ez megoldotta a problémát...

0
0
magveto képe

Sajnos ez nem oldotta meg a problémát... :(

0
0
magveto képe

Nem is olyan rossz ez a websupport. A problémám végett összeült az admin csapat és rájöttek a hibára. :)

Ez hiányzott és a mentésekben sem volt benne:

sites/all/modules/views/includes/cache.inc

Letöltöttem a views-t felötltöttem a cache.inc-t s voalá.

Már csak a másikat kell megoldanom amit én rontottam el. :)

0
0
magveto képe

A másik is megoldódott ott meg az alap csomag includes fájljából hiányzott ugyanez. :)

0
0
magveto képe

Különben érdekessége az egésznek, hogy minden oldalamról eltűnt a cache.inc A kettő éles oldalról és a három kísérleti oldalról is. Inkább nem akarok belegondolni, hogy mi okozhatta ezt nehogy nagyon megijedjek. :D

0
0
nevergone képe

Én azért elgondolkodnék egy szolgáltatóváltáson.

0
0