Fájlfeltöltés alatt lévő információk elrejtése

KaoszNagymaester képe

Sziasztok!

El szeretném rejteni a tartalom beküldés/fájlfeltöltés alatt lévő információkat.

Konkrétan:
Maximum fájlméret: 5 MB
Feltölthető fájlformátumok: png gif jpg jpeg
A 800x800 pixel-nél nagyobb felbontású képek automatikusan átméreteződnek.

Ezt hogy tudnám megtenni?

Köszi előre is!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
szantog képe

Mondjuk egy drupal verzió nem lényegtelen egy ilyen kérdésnél, egyébként hook_form_alterben, kevésbé szépen cssel.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

KaoszNagymaester képe

6-os verzió. Css-el nem tudom eltüntetni, mert a szövegnek ugyanúgy Description class van mint a többi súgó szövegnek, így azok is eltűnnének.

hook_form_alter-t még sosem használtam, esetleg tudnál benne egy kicsit többet segíteni, hogy kell?

Köszi

0
0
szantog képe

Na speciel pont a node_form, aminek a struktúráját nem találja csak úgy ki fejből az ember. Az egyik modulomban így babrálom a descriptiont:

  1. /**
  2.  * Implementation of hook_form_alter().
  3.  */
  4. function MODULE_form_alter(&$form, $form_state, $form_id) {
  5. if (isset($form['#node']) && $form_id == $form['#node']->type .'_node_form') {
  6. $type = $form['#node']->type;
  7. $form['#after_build'][] = 'MODULE_form_after_build';
  8. }
  9. }
  10.  
  11. /*
  12.  * After build function to modify node form.
  13.  */
  14. function MODULE_form_after_build($form, &$form_state) {
  15. unset($form['valahol']['a_batar_dog']['node_arrayban']['#description']);
  16.  
  17. dsm($form); // Devel modult neki, hogy ki lehessen deríteni, mit kell unsetelni.
  18. return $form;
  19. }

Egyébként ennek a css részén átrágva magad cssből is menni fog, tekintve, hogy minden form elem descriptionje egy full egyedi idjú elembe van burkolva, de ezt az idt sem fogja neked látatlanban senki sem megmondani.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

KaoszNagymaester képe

Köszi szépen, sikerült!
A css-es megoldás lett, eddig nem tudtam hogy egy class-t a "felette" lévő id alapján így el tudok érni.
Ez elég hasznos infó... :)

0
0
aboros képe

http://net.tutsplus.com/tutorials/html-css-techniques/the-30-css-selecto...
jól jöhet. mikor ilyen téma kerül elő a fórumban, mint ez, vagy hogy ide-oda plusz divek kellenek mert a dizájn így-meg-úgy, olyankor az esetek 80 százalékában a dolog tisztán cssben megoldható. fentiek és más alapvető css szabályok ismeretében.

2
0

-
clear: both;

KaoszNagymaester képe

Köszi, átnézem!

0
0