Example Task Modul

Laszlo1818 képe

Sziasztok,

Ajánlották saját adatok kezeléséhez az Entity API-t, azon belül megnéztem az Example Taskot, ami bemutatja számunkra, hogy lehet jól használni ezeket a modulokat. Nagyon hasznosak voltak és részben megoldották a problémám.
Beleütköztem, viszont sajnos egy olyan problémába, hogyha olyan mezőt akarok felvinni amiből korlátlan mennyiségű adatot lehet elmenteni, akkor azt kódból nem tudom hozzáadni csak kattingatva a felületen. Amivel az a baj, hogy eltér az én általam elképzelt adatbázis szisztémától.Azaz külön táblába menti nekem az olyan értékeket, amit egybe szeretnék.
Példa rá:
Paraméter neve: GPS hosszúság, paraméter értéke: 65,65.
Ezt úgy szeretném lementeni, hogy:
id:12, data_id:12 param_name:GPS hosszúság, param_value:65,65.
De ő mindegyik paramétert külön táblába teszi, ami nekem nagyon nem jó.
Példa rá:
id:12 data_id:12 param_name:GPS hosszúság,
id:6 data_id:12 param_name:65,65,
Ezekkel az a legnagyobb baj, hogy egyáltalán nem tartoznak össze, pedig kellene.
A felület, amit létre szeretnék hozni az olyan lenne, hogy fel lehet vinni az adat nevét,leírását, fájl feltöltését ezek megoldottak, mert csak egy szükséges belőlük. Én még ezek mellett fel szeretnék vinni paramétereket, amikből lehet korlátlan mennyiségű.
Ezt szeretném, úgy megoldani, hogy két kitölthető mezővel, az egyik a neve legyen a másik pedig az értéke.
Ezt le szeretném menteni egy másik táblába az adat id-val, paraméter névvel, paraméter értékkel.
Egy fontos kérdés:
Ezt drupalon belül meg lehet oldani vagy csak saját formot kirakok és arról lementem az adataim. Saját sql küldéssel?

Köszönettel,
László

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pp képe

field_collection, vagy saját field írását javaslom. Előbbi egyszerű, utóbbihoz programozni kell.

Ez utóbbi gyakorlatilag amit írtál, hisz meg kell valósítanod a az adatbázis sémát, létre kell hoznod egy űrlapot, vagyis widget-et, és el kell mentened ezeket az adatokat. De ez se olyan nagyon bonyolult.

pp

0
0