Eltűnt a szövegszerkesztő

vlezli képe

Sziasztok!

Ketten működtetünk egy honlapot (http://hcba-canada.org), immár két éve. Eddig semmi gond nem volt vele, néhány hetente felraktunk egy-egy újabb tartalmat, vagy fényképeket, mindig ment rendesen.

A tartalmakat a Wysiwyg + Imce + Imce Wysiwyg Bridge + CK Editor kombinációval, azaz egy jól működő szövegszerkesztővel kibővített felületen keresztül töltöttük fel.

Ma azonban valamiért nem jött be a kollégának a szövegszerkesztős felület. Én is megpróbáltam, nekem se működött. A Full HTML szövegformátum állásban, ahol a szerkesztő kéne legyen, csak a tartalom forráskódja látszik (1. kép). Több böngészőben is kipróbáltam, a szövegszerkesztő egyikben sem jött be..

Tény, hogy az utóbbi időben nem sokat törődtünk a honlapmotor és alkotóelemeinek frissítésével, így első körben arra gyanakodtam, hogy az elavult Drupal verzió, vagy valamelyik nem frissített modul a bűnös.

Nekiláttam hát és a 7.14-ről a 7.26-os verzióra frissítettem a Drupal-t, majd a modulokat is mind a legfrissebb verzióra cseréltem az idevonatkozó előírások szerint, ahogy máskor is csináltam már (mentés, karbantartó mód, modulok ki-be, update.php, stb.)

Semmi nem változott, a szövegszerkesztő továbbra se jön elő. Pedig elvileg a Wysiwyg modul látja a CK Editor szerkesztőt, ez utóbbi konfigurálható is (alapbeállítások, gombok, stb.), de bármit próbáltam, sehogy se jött vissza a tartalomszerkesztéshez a szövegszerkesztő.

Megpróbáltam a TinyMCE szerkesztőt is felinstallálni. Az is megjelent a Wysiwyg beállításinál, mint választható szerkesztő, de az se akar bejönni a tartalom szerkesztéséhez, bárhogy állítgatom.

Végig olvastam a hasonló problémákról szóló bejegyzéseket. Pl. http://drupal.hu/comment/67203, ki is próbáltam a javaslatokat (pl. a tartalomtípusoknál a Body mező szerkesztése, ahogy tamoca javasolja), de minden hiába, egyik ötlet se hozott eredményt...

Több honlapot is működtetünk, mindegyiken ugyanezekkel a modulokkal oldottuk meg a szövegszerkesztést, hasonló szerver-, és a rendszerkörülmények között. De a többi honlapnál nincs ilyen probléma, megy a szövegszerkesztő, úgy mint eddig.

Egyedül ez a honlap romlott el, bár fogalmam sincs miért, hiszen a körülményekben elvileg semmi nem változott. Ugyanaz a kanadai fizetős tárhely, semmi fejlesztés/szerkezeti változtatás, vagy állítgatás nem volt a honlapon mostanában, túl sok tartalommal sincs leterhelve. Látszólag ok nélkül tűnt el a szövegszerkesztő egyik napról a másikra!

Idemellékelem a Drupal által, a hiba jelentkezésekor rögzített log bejegyzéseket (Jozsef Magos ténykedése), hátha közelebb visz a megoldáshoz.

Sajnos egyikünk se programozó, így nagy szükségünk lenne a szövegszerkesztőre a tartalmak feltöltésénél/karbantartásánál.

Kérem, akinek van valami ötlete, írja meg! Előre is köszönöm!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pp képe

Én ilyenkor a böngésző consolját nézném, hogy van-e valami hiba, mert tipikusan akkor nem szokott bejönni a szerkesztő, ha valami js eltöri a dolgot. (a logból látszik is, hogy a misc/jquery.cookie.js-t nem találja és ez lehet, hogy eltör valamit, ami eltöri a szerkesztőt)

Az oldalt megnéztem, valami az admin felületen lehet, mert innen kívülről nem látszik js hiba.

pp

1
0
vlezli képe

Kedves István!

Köszönöm a gyors reagálásodat!

Mint írtam, nem vagyunk szakemberek, csak lelkes amatőrök, akik már tudnak Drupal-t, modulokat, sminkeket telepíteni, tartalomtípust létrehozni, stb. Addig nincs is baj, amíg minden működik, de pl. egy ilyen hibát már nem tudunk megoldani...

Emiatt az általad írtakat se tudom igazán értelmezni... Amit megtettem: 1. Négy különböző böngészővel is kipróbáltam, de egyikben sem jön be a szövegszerkesztő.

2. Leellenőriztem, hogy a böngészők engedélyezik-e a cookie-k és a Javascript használatát. Igen.

3.FTP-n keresztül letöltöttem a log-bejegyzésben megjelölt misc/jquery.cookie.js fájlt, idemásolom a tartalmát(a mai próbálkozásaimnál is ugyanez a fájl került a LOG-ba):

/**
* Cookie plugin 1.0
*
* Copyright (c) 2006 Klaus Hartl (stilbuero.de)
* Dual licensed under the MIT and GPL licenses:
* http://www.opensource.org/licenses/mit-license.php
* http://www.gnu.org/licenses/gpl.html
*
*/
jQuery.cookie=function(b,j,m){if(typeof j!="undefined"){m=m||{};if(j===null){j="";m.expires=-1}var e="";if(m.expires&&(typeof m.expires=="number"||m.expires.toUTCString)){var f;if(typeof m.expires=="number"){f=new Date();f.setTime(f.getTime()+(m.expires*24*60*60*1000))}else{f=m.expires}e="; expires="+f.toUTCString()}var l=m.path?"; path="+(m.path):"";var g=m.domain?"; domain="+(m.domain):"";var a=m.secure?"; secure":"";document.cookie=[b,"=",encodeURIComponent(j),e,l,g,a].join("")}else{var d=null;if(document.cookie&&document.cookie!=""){var k=document.cookie.split(";");for(var h=0;h

0
0

Veres László

vlezli képe

Sajnos, így visszanézve, az előző válaszomnak csak a felét mentette le!
Tehát a misc/jquery.cookie.js lényegi tartalma:

jQuery.cookie=function(b,j,m){if(typeof j!="undefined"){m=m||{};if(j===null){j="";m.expires=-1}var e="";if(m.expires&&(typeof m.expires=="number"||m.expires.toUTCString)){var f;if(typeof m.expires=="number"){f=new Date();f.setTime(f.getTime()+(m.expires*24*60*60*1000))}else{f=m.expires}e="; expires="+f.toUTCString()}var l=m.path?"; path="+(m.path):"";var g=m.domain?"; domain="+(m.domain):"";var a=m.secure?"; secure":"";document.cookie=[b,"=",encodeURIComponent(j),e,l,g,a].join("")}else{var d=null;if(document.cookie&&document.cookie!=""){var k=document.cookie.split(";");for(var h=0;h

0
0

Veres László

vlezli képe

Sajnos, így visszanézve, az előző válaszomnak is csak a fele mentődött le!

Valamiért a bemásolt kódrészletnek a felét lenyeli a rendszer, meg az az utáni szöveget is.

Igy megpróbálkozom egy linkkel, ami ezt a fájl-t mutatja:

https://mega.co.nz/#!fVwkmahZ!OoG6ii322Sva2O6Rk_4XBiJqj5GRd2vHo2s5PvcEV7k

Szükség esetén (privátban) megadom az admin-, és FTP-hozzáférési adatokat

Fáradságodat köszönöm! Üdvözlettel: Veres László

0
0

Veres László

vlezli képe

Sok-sok keresgélés, és eredménytelen próbálkozás után találtam egy cikket, ami segített. Mások okulására ide másolom a linkjét:

http://www.inmotionhosting.com/support/edu/drupal-7/working-with-content...

Röviden a lényeg: A Sávszélesség optimalizálásánál be kellett kapcsolni a Java scriptek aggregálását, és voila!

Mindenkinek köszönöm, aki törte a problémámon a fejét, különösen Palócz Istvánnak, aki hozzá is szólt itt a fórumon!

Üdvözlettel:
Veres László

0
0

Veres László