Eltűnt smink, nem működő admin oldalak

loogan23 képe

Sziasztok!

Egyik napról a másikra eltűnt a smink az oldalamról, belépés után semmilyen adminfelület nem működik, HTTP 500 hibát kapok.

Az oldal nem működik
A(z) tajhazszovetseg.hu jelenleg nem tudja kezelni ezt a kérést.
HTTP ERROR 500

Ftp, phpmyadmin elérésem működik.
Van valakinek ötlete, hogy hogy keltsem életre?

Előre is thx!

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
szantog képe

Kellene szerezni error logokat, így ez nem mond semmit, csak annyi látszik, hogy a head üres.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

loogan23 képe

találtam log fájlt a szerveren


https://drive.google.com/open?id=1jq6esJk9TSOYamoj8vgIXdPMYIQ4obww

Gyakorlatilag semmihez nem férek hozzá.
Bejelentkezek, és onnantól csak 500-as hiba.

0
0
HF leon képe

Igen az oldal forráskódjából jól látszik, hogy hiányzik a html head /head body ... /body/html az oldalról. Vagyis csak a body-n belüli rész generálódik le.

Nem biztos, hogy van hozzá köze, de nem volt php verzió váltás a szerveren? Milyen php verzió fut jelenleg rajta?

A szerver beállításaiban nem történt változás, htaccess beállítások nem változtak?

A tehemes mappában lévő world.php fájl mit csinál az oldaladon? Mi lenne a szerepe?

Habár az látszik, hogy kevésbé valószínű, hogy a fájlokkal lenne a gond, ha nem lettek változtatva.

Történt valami változtatás az oldalon? Mi után lépett fel a hiba?

0
0
loogan23 képe

Szerveroldalról a szolgáltató szerint nem történt változás.
Átnéztem a log szerint problémás php fájlokat, számomra elég furcsának tűntek.
Igazából egyik fájl szerepére sem sikerült rájönnöm. Átnéztem más drupal 7-tel üzemelő oldal fájljait, nagyjából ott is megvannak, és hasonlóan néznek ki.

A megoldás végül egy régi mentést állítottam vissza a DirectAdmin felületén.
Azt állítottam be, hogy az adatbázist ne cserélje csak a fájlokat.
Minden helyreállt.
Egy fájl van amibe kézzel szoktam belenyúlni, ezen a főoldali slidert szerkesztem.
Gyanús volt, hogy ez a ludas, feltöltöttem de működik minden.
A furcsa, hogy nem nyúltam az oldalhoz, nem módosítottam semmit, nem frissült semmi mikor ez történt.

Ha lesz időm összehasonlítom a fájlokat egy régi mentéssel, abból talán kiderül valami.

Köszönöm a segítséget. :-)

0
0
szantog képe

'Egy fájl van amibe kézzel szoktam belenyúlni, ezen a főoldali slidert szerkesztem.'
'A furcsa, hogy nem nyúltam az oldalhoz, nem módosítottam semmit, nem frissült semmi mikor ez történt.'

Ha ez tényleg így van, akkor még ne engedd teljesen el, ugyanis feltörték az oldaladat:
/public_html/themes/world.php
/public_html/profiles/minimal/month.php
/public_html/area.php
/public_html/morning.php

Ezek nem a core részei, és a kommented alapján feltételezem, hogy nem te raktad fel őket.

Nem tudom, 7.hanyas drupalod van, de mindenképpen frissíts 7.58-ra, mert különben komoly lyuk van a rendszereden. Ha így is bemásznak, akkor viszont a szolgáltatódnál van gáz.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

HF leon képe

Van abban valami, ha nem tudod, hogy ezek mire valók, akkor, hogy kerültek oda? Mindig megvoltak ezek a fájlok? Ha jól látom, akkor a Corporate Clean témát használod.

Ha nem te hoztad létre ezeket a fájlokat és csak ez az egy oldal fut a tárhelyen valamint csak te férsz hozzá és nem tudsz róla, hogy mire valók, akkor ki tette oda őket.

Ne töröld őket végleg. Helyezd őket egy karantén mappába és nézd meg változik-e valami. Akár oszd meg a kódjukat, hogy bele tudjunk nézni. Viszont, ha nem változik semmi az eltávolításukkal, akkor aligha kellenek. Egy jelszócsere a tárhelyen persze nem árt a biztonság kedvéért. A fájlok feltöltéséhez használj biztonságos ftp-t.

0
0
HF leon képe

Na most ne beszélj zöldségeket kedves Szantog és kérlek segíts, hogy sikerüljön elhárítani a gondot, mivel jóval tapasztaltabb vagy. Erre ne sajnáld az energiád!

1
-3