Egyes modulokat hogy lehetne leirtani?

atomjani képe

D7 alatt vannak modulok, melyek nem aktívak(nincs kipipálva), mégsem szerepelnek az Uninstall részben. Hogy tudom őket teljes egészében törölni?
Elég az a megoldás, hogy a könyvtárakat és az adatbázis táblákat törlöm vagy van ennél szabályosabb megoldás?
A következő modulokkal nem szerepelnek az Uninstall részben:
Mollom
Ubercart
Ez az Ubercart olyan, mint a vírus. A Field modul leírásában is szerepel említve ennek a komponensei, ami le vannak tiltva. Szeretném valahogy leirtani, mert a modulok részben rengeteg helyett foglal és nincs rá szükségem.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
atomjani képe

Az adatbázisban a system táblában minden uc_ -val kezdődő modul status értéke 0, azaz ezzel nem lehet gond.

0
0
szt képe

Szerencsére nem kell semmit sem irtani :)
Ez a logikája a moduloknak:
1. Ha egy modul fel van másolva a sites/all/modules mappába, akkor az megjelenik, mint egy bekapcsolható modul
2. Ha bekapcsolod, akkor "élni" kezd a modul, csinál magának adatbázistáblákat stb.
3. Ha utána kikapcsolod a modult, mert már nem kell, akkor már nem tudod használni a modult, de az adatbázistáblái ekkor még megmaradnak, és ilyenkor lesz látható az adott modulod az Eltávolítás (Uninstall) fül alatt.
4. Ha el is távolítod a modult a fenti fülnél, még akkor sem tűnik el a modul, bekapcsolható marad, viszont az adatbázistábláit kitörölted.
5. Ha teljesen el szeretnéd távolítani a modult, akkor meg ki kell törölni a fájlrendszerből (sites/all/module mappából). Ekkor kiirtottad :)

1
0
atomjani képe

Ugye telepítettem úgy, hogy megadtam a modul letöltési linkjét. Megjelent a modulok részben, de az uninstall részben nem.
Ilyenkor csak a system táblába írja be magát? Tehát ha kitörlöm a rá vonatkozó sorokat, valamint a készített tábláit és a fájlrendszerből a könyvtárát, akkor abszolút semmi nyomot nem hagy? Vagy csinált még valamit a telepítéskor, amiről nem tudok?
Igazából jó lett volna ha uninstall részben törölhető lett volna, az úgy lett volna szabályos.

0
0
SecMan képe

Nem véletlenül volt számozva szt válaszában a sorrend.
Egy modulnak alapvetően három állapota lehet, kivéve amikor négy:
1. nincs bemásolva a sites/all/modules könyvtárba = nem létezik (ezt szeretnéd te elérni)
2. be van másolva de nincs bekapcsolva az admin/modules oldalon (javaslom a Module filter modul használatát
3. be van másolva és be van kapcsolva
4. (a ráadás) be van másolva, be volt kapcsolva, de ki lett kapcsolva.

Neked az 1. pont a célod és a kulcs a 4. pontban van, az után, hogy ki lett kapcsolva jelenik meg a modul a admin/modules/uninstall oldalon. Ekkor kell eltávolítani az admin felületen, és ha ez sikeres, utána lehet törölni a sites/all/modules könyvtárból ténylegesen a fájlokat.

Ha be volt kapcsolva, akkor 1. kapcsold ki, 2. uninstall, 3. törlés.

Ha most ki van kapcsolva, de nincs az uninstall oldalon, akkor megpróbálhatod, hogy bekapcsolod, aztán ki, aztán uninstall.

2
0
Nagy Gusztáv képe

Ha elkezdesz önkényesen táblákban matatni, nem sok jövőt adok az oldaladnak. Ilyet soha nem csinálunk Drupal alatt.

1
0

Nagy Gusztáv

szt képe

Ja most értettem meg, mi a gondod.
Feltelepíteni (azaz = felmásolni a fájlrendszerbe) lehet egy modult a drupal.org-os tar.gz fájl útvonalának megadásával, ahogy csináltad is, de teljesen eltüntetni csak ftp-vel, ssh-val, Cpanel-lal, drush-sal stb. Szóval valahogy látnod kell a fájlrendszert.
De ne aggódj: ha végigcsináltad az 5. lépésig, amit fentebb írtam, akkor már a modul semmilyen formában sem "lassítja" az oldalt, csak "látszik" a modulok felsorolásánál, és egy pici tárhelyet foglal. Nem kell törődni vele.
Az adatbázisba meg valóban nem szabad manuálisan belenyúlni, azt a Drupal intézi, ez nagyon fontos!
És még egy: gyakorlatilag csak a "sites" mappán belül törölünk/módosítunk fájlokat, a többi mappa a Drupal mappája!

3
0