Drupal 8 többnyelvűség

HF leon képe

Elvileg a drupal 8 erősen többnyelvű.

A kérdésem az lenne, hogy miként lehet egy menüt lefordítani anélkül, hogy külön menüket kellene definiálni?

A menü fordításánál mindössze a menü nevét lehet beállítani.

Arra keresek lehetőséget, hogy a menük elemeit is lefordíthassam és az útvonalakat is megadhassam.

Nézzünk egy példát:

MAGYAR MENÜ:

Karácsonyi ételek:
- Diós bejgli (/karacsonyi-etelek/dios-bejgli)
- Mákos bejgli (/karacsonyi-etelek/makos-bejgli)
.
.
.
A fenti magyar menü egy másik nyelven más névvel, elemnevekkel és útvonalakkal rendelkezik -éppen ez a lényeg. Tehát:

  • Ugyebár a menü nevét lefordíthatom, de attól még a honlapon nyelvet váltva a menü alapértelmezett neve jelenik meg.
  • A menü elemeit, már nem lehet lefordítani
  • Lehet ugyan a menüelemeknek nyelvi beállítást megadni, de ettől függetlenül azok megjelenését nem lehet beállítani

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e egyáltalán bármi értelme a menük fordításának, hisz eddig úgy tapasztaltam, hogy egyedüli megoldásként most is külön-külön menüket kell készíteni minden nyelvhez.
Pedig igen kényelmes lenne egy menün belül kezelni a menü és elemeinek fordításait.

Még nem egészen ismerem a drupal 8 nyelvi lehetőségeit, ezért kérem, aki jártasabb ebben írja meg nekem, hogy milyen lehetőségek vannak ilyen esetben.

Én a nézetekben látok egyedül némi lehetőséget egyedi szűrt menük kialakítására, habár azt nem tudom, hogy miként lehet az éppen aktív menüpontot megjelölni (css class) a nézetként generált menüben. Igaz itt is nehéz a lefordított és nem lefordított tartalmak esetében szabályozni.

A cél az lenne, hogy a menü neve és elemei is fordíthatóak legyenek (egyedi útvonalak megadásával együtt), ám az elemeknél, ha az elem lefordításra is kerül, de ha a hivatkozott tartalom nincs a fordított nyelven (vagyis nem adunk meg más útvonalat), akkor a menüelem eredeti hivatkozása érvényesüljön.

A felhasználók által megtekintett honlapon pedig mindig az aktuális nyelven jelenjen meg a menü, ha annak meg lett adva az aktuális nyelven fordítása. A menük elemei hasonlóan az aktuális nyelven jelenjenek meg, ha van fordításuk.

A lényeg a különféle nyelvű menük egyszerű kezelhetősége, konfigurálhatósága lenne. Van erre megoldás a drupal 8-ban?

Remélem sikerült viszonylag érthetően megfogalmaznom az elképzelésem :).

Drupal verzió: