Drupal áthelyezése főkönyvtárból alkönyvtárba

origieweb képe

Sziasztok !

Abban kérem a segítségeteket, hogyan lehet a

"public_html" -főkönyvtárból
a "public_html/domainok/domainnev.hu" alkönyvtárba "átvinni"
a drupal 6 cms rendszert

Mivel a főkönyvtárban a drupal-on kívül mindeféle könyvtár és fájl volt ezért szerettem volna a fődomain-omat is bemásolni a domainok alkönyvtárba ahol már a gyárilag oda telepített egyéb domain cms tartalmak is voltak.
Eddig a "public_html" főkönyvtárból futott a villanyszerelo.net drupal cms rendszer.
Minden fájlt átmásoltam a public_html/domainok/villanyszerelo.net könyvtárba.

A tárhely szolgáltatótól megtudtam
A "public_html" könyvtárban szükségessé vált egy új .htaccess fájl létrehozása ami átirányítja a kéréseket.

A tárhely szolgáltató az alábbiak beírását javasolta a .htaccess fájlba:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?villanyszerelo\.net$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domainok/villanyszerelo.net/
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ /domainok/villanyszerelo.net/index.php?q=$1 [L,QSA]

Problémák:
a domaint beírva nem hajtódik végre az átirányítás az index.php-re sőt be sem jön az index.php kézzel beírva sem.
Viszont a villanyszerelo.net/user/ és villanyszerelo.net/admin/ oldalak bejönnek sőt ott még a menük tartalmak is működnek.

Illetőleg a .css stílus fájlok sem töltődnek be.
ideiglenesen bemásoltam a "public_html" könyvtárba a sites/all/themes/ könyvtárakat a fájlokkal.

Szeretném megtudni hogyan kell jól "áttvinni", hogy megfelelően működjön az új helyén is az weboldal.

Várom a segítségeteket.

Köszönöm.
Lackó

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
Sk8erPeter képe

Eleve ott kezdődik, hogy miért a public_html alá rakod a többi domainedet?
Gondolom az van, hogy egy tárhelyhez van rendelve több domain is. Van tapasztalatom a dologgal, én valahogy így csináltam, így néz ki a root:

  1. public_html
  2. |- alkonyvtar1
  3. |- alkonyvtar2
  4. |- index.php
  5. added_domains
  6. |- masikdomain.hu
  7. |- alkonyvtar1
  8. |- alkonyvtar2
  9. |- index.php
  10. |- harmadikdomain.hu
  11. |- alkonyvtar1
  12. |- alkonyvtar2
  13. |- index.php
  14. ......
  15. egyeb_root_konyvtar
  16. ...

Nem tudom, melyik tárhelyszolgáltatónál vagy, de egy normális tárhelyen ez simán beállítható mondjuk egy cPanel-felületen (vagy ahhoz hasonlón), úgy, hogy megadod a többi domain fizikai helyét, és egyáltalán nem kell ezt public_html alá rakni, és .htaccess-fájlokkal szórakozni.

2
0