D7 view - többnyelvű mező szerinti rendezés - duplikál

ha5abe képe

Sziasztok!

Hogyan lehet névsorba rendezni a felhasználókat VIEW-ban, ha az utólag felvett "Teljes név" mezőt így állítottam be: "A felhasználók lefordíthatják ezt a mezőt"?

A WIEV (most a próbálgatáshoz) egyetlen oszlopot tartalmaz, a fenti Teljes név mezőt. Ha nem rendezem, akkor magyar és angol nyelv esetén is ok. Ha Rendezési szemponthoz hozzáteszem, azonnal duplikálja a sorokat. Talán ehhez is kiegészítő modul kell?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
ha5abe képe

(A VIEW-et fordítva írtam, de már nem tudom javítani.)

Most így néz ki a select:

SELECT users.uid AS uid, field_data_field_felhasznalo_teljes_nev.field_felhasznalo_teljes_nev_value AS field_data_field_felhasznalo_teljes_nev_field_felhasznalo_te, 'user' AS field_data_field_felhasznalo_teljes_nev_user_entity_type
FROM 
{users} users
LEFT JOIN {field_data_field_felhasznalo_teljes_nev} field_data_field_felhasznalo_teljes_nev ON users.uid = field_data_field_felhasznalo_teljes_nev.entity_id AND (field_data_field_felhasznalo_teljes_nev.entity_type = 'user' AND field_data_field_felhasznalo_teljes_nev.deleted = '0')
WHERE (( (users.status <> '0') AND (users.uid NOT IN  ('1')) ))
ORDER BY field_data_field_felhasznalo_teljes_nev_field_felhasznalo_te ASC
LIMIT 10 OFFSET 0

Mező nyelve: Aktuális felhasználó nyelve

Ez bekapcsolva: "A mező nyelvi feltételeinek átadása a lekérdezés számára ha szükséges"

A problémám tehát, ha az ORDER BY-ban szerepel a "teljes_nev" ami fordítható mező, akkor nem csak az aktuális nyelvhez tartozó sorok jelennek meg. Egészen pontosan 2x jelenik meg magyar nyelven minden felhasználó neve, még csak nem is angol a második soruk :)

Gondolom, hogy az is megoldaná a duplikálási problémát, ha a WHERE feltételbe valahogy bekerülhetne, hogy figyelje a nyelvet, de a VIEW-ben, nem találok ilyen kattintgatási lehetőséget. Kérem a segítségeteket. Mi lenne a megoldás?

0
0
ha5abe képe

A mai VIEW frissítés és három plusz modul után megjelent egy lehetőség a szűrésnél, ahova már fel lehetett venni:

Szűrési feltétel:
Felhasználó: Teljes név:language (= Aktuális felhasználó nyelve)

Ezzel ez a probléma megoldódott, köszönöm.

0
0
szt képe

És mi lenne az a három plusz modul, ha nem titok?

0
0
ha5abe képe

Amikor írtam a bejegyzést, nem emlékeztem fejből.
Ezek azok:

i18nviews (sajnos még dev)
i18_page_views
views_bulk_operations
views (frissítés)

0
0