D7 - Superuser felhasználói név eltűnése

Dean képe

Sziasztok!

Belefutott már valaki olyanba, hogy eltűnt a superuser neve?
Még maga a super user is csak a saját profil szerkesztésekor látja, sehol máshol.
Sem a Viewsban, sem a node-ok beküldője résznél.
És nem csak a többi admin nem látja, hanem saját maga sem, tehát nem hinném hogy jogosultsági probléma lenne.

Amikor belép az oldalra a nevével és jelszavával az még jó.
Amikor a saját profilját szerkeszti, ott is látszik.
Viszont e 2 részen kívül a felhasználói neve helyén nem jelenik meg semmi.

Mitől lehet ez?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

Ez lehet sok mindentol, egy "ugyes" css display none tol egy hook ig ami atirja ezt. Van valami extra modul ami a profil adatokkal kezd valamit? Profiles2, stb..

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

csakiistvan képe

Illetve mikor jelentkezett a problema? Ido tenyezo fontos, mert ha frissites utan, core vagy contrib modul eseteben akkor konnyen vissza lehet kovetni hogy mi okozhatta a galibat.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Dean képe

Köszi a választ. Már letettem arról, hogy valaki válaszol. :)
Már régóta így van.
Kb. 400 modult használok a Commerce Kickstart 2.0-val együtt.
A Menu token modullal próbálkoztam mikor észrevettem ezt a jelenséget.
Valamit nem tudtam benne beállítani, ezért helyette olyan menu blokkot akartam csinálni, ami csak a user saját profil oldalán jelenik meg, ezért a fórumokban találtam példákat olyan blokk megjelenítés vezérlésre, ami PHP kód alapú.
Ha jól emlékszem épp ezt a kódot írtam a blokkba:
Megjelenítés bizonyos oldalakon :
Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód IGAZ értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

  1. <?php
  2. $visible = false;
  3. global $user;
  4. $user_id = $user->uid;
  5. if ( ( arg(0) === "user" || arg(0) === "profile-personal_informations" || arg(0) === "profile-language_settings" || arg(0) === "profile-learning_modes") && $user_id === arg(1) ){
  6. $visible = true;
  7. }
  8. return $visible;
  9. ?>

Nem tudom ez okozhatta-e.
Azóta ezt a blokkot lekapcsoltam, már nem használom.
Az sem segített, ha ezt a kódot törlöm a blokkból.

Van valami tipped mi lehet a ludas?
Ez a kód önmagában egyáltalán okozhat ilyet?

0
0
Dean képe

Ja igen a Profiles2-t is erősen használom.
Azt is épp bütyköltem közben.
Ott akadtam fenn, hogy olyan menüpontokat kellet csináljak, amelyek egyből a profilrész szerkesztéséhez visznek a megjelenítés helyett.
Akkor a Menu Tokent nem sikerült jól beállítani (Azóta már rájöttem hogy kell és újra azt használom).
Ki akartam kerülni a Menu Token modult, ezért fabrikáltam egy új menüt, amit blokként kiraktam és csak a user saját profiljánál jelent meg.

Valahol itt történt az, hogy csak a super user neve tűnt el senki másé.
Sem az adminoké sem a halandó usereké, csak super user neve, de úgy, hogy 2 helytől eltekintve ő maga sem látja.
:)

0
0