D7 - Social Media / Widget: A tartalom képet nem lehet a facebookra share-elni

Dean képe

Sziasztok!

Már vagy másfél éve halogatom ennek a megoldását, de most már tényleg nem tudom hol a hiba így rákérdek hátha tudja valaki.

Környezet:

-D7
-Social Media
-Widgets

Hiba:
Évekig működött, majd úgy 1-2 éve már sosem lehet egy tartalmat share-elni a facebook-ra, hogy a tartalom képet tegye ki.
Általában a language icon-t rakja ki mindig.

Ez valami beállítási hiba vagy module bug?

Már kifogytam az ötletekből, az angol fórumokon nem találok rá megoldást.
Feltettem azért a Metatag és az
Open Graph meta tags modulokat, de azokkal sem tudtam elérni azt az egyszerű dolgot, hogy a share-elés közben a facebook megtalálja a node image-t.

Nincs valakinek valami tippje hol lehet a bibi?
Benéztem valamit? Vagy ez tényleg module bug?

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Leírom a megoldást, más ne szívjon vele:
Eleinte ez sem segített: How to share Drupal content via Facebook with correct images

Viszont amint kikapcsoltam a külön installált (ami nem a Metatag almodulja) OpenGraph Meta modult, végre működni kezdett Valószínűleg ezzel a másik modullal akadt össze.

1
0
Dean képe

Helyesbítek.
Ugyanabból a tartalomtípusból az esetek kb. 1/3-ában megtalálja a képet 2/3-ában pedig nem.
Pedig ahol nem találja meg a képet azok a képek is megfelelnek az alábbi kritériumoknak:
"Image must be at least 200px by 200px, have a maximum aspect ratio of 3:1, and in PNG, JPEG or GIF format."

Egy 592 X 447-es JPG-et pl nem talál meg.

Szóval úgy néz ki egy picivel vagyok csak előrébb
Van valakinek esetleg tippje mi kellhet még?

0
0
Dean képe

Ezt még leírom.
Bár van olyan tartalom, ahol 10-edjére sem találja meg a képet, de már a második tartalomnál fordul elő, hogy kb. harmadjára megtalálja a tartalom képét.
Az első 2 próbálkozásnál semmi, mintha nem működne, a harmadiknál viszont érdekes valamiért megtalálja. :)

Persze hogy ürítettem a teljes cash-t, azt is vagy 20-szor amióta ezt próbálgatom. :)

0
0
vikicica22 képe

Sajnos én is észre vettem, hogy valamiért nem jó már lassan 1-2 éve :(
Az én megoldásom:
https://developers.facebook.com/tools/debug/

Enter a URL, access token, or Open Graph Action ID:
Itt magadon a linket és "feltérképezi" a facebook

Ezek, után lehet lájkolni vagy megosztani és tökéletesen működik.

1
0
Dean képe

Közben már szóltak egyéb csatornákon, hogy a facebook cash-t kell igazából üríteni, és az tényleg meg is oldotta a dolgot.
Köszi hogy beírtad ezt is, mert ez most kiment volna a fejemből és lehetnek még bőven akiknek ez hasznos infó.

0
0