D7: Kapcsolatfelvételi űrlap e-mail küldése fix címmel

Dean képe

Sziasztok!

Tud valaki olyan beállítást, hogy a Kapcsolatfelvételi Űrlap beküldései kapcsán elküldött e-mailek feladója ne az űrlapon megadott e-mail cím legyen, hanem egy előre beállított fix e-mail cím?

Egy olyan szolgáltatónál kezdtem el egy oldalt, ahol a mail címek feladójára spam szűrés van beállítva, így a mail feladója csak olyan e-mail cím lehet, amit előre beállítottak a webadminban.

Így most a regisztrációkor küldött értesítők és a triggerelt mailek tökéletesen megérkeznek, de a kapcsolatfelvételi űrlapon nem tudom sehogysem megadni, hogy a feladó mail cím egy előre megadott fix cím legyen.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aruna képe

jónak látszik:

http://stackoverflow.com/questions/3378174/drupal-edit-email-template-fr...

/**
 * Implementation of hook_mail_alter().
 */
function modulename_mail_alter(&$message) {
  if ($message['id'] == 'contact_page_mail') {
    $language = $message['language'];
    $params = $message['params'];
    $variables = array(
      '!form-url' => url($_GET['q'], array('absolute' => TRUE, 'language' => $language)),
      '!sender-name' => format_username($params['sender']),
      '!sender-url' => $params['sender']->uid ? url('user/' . $params['sender']->uid, array('absolute' => TRUE, 'language' => $language)) : $params['sender']->mail,
    );
    $message['body'] = array();
    $message['body'][] = t("Your custom message with variables", $variables, array('langcode' => $language->language));
    $message['body'][] = $params['message']; // Append the user's message/
  }
}

A feladót itt tudod bedrótozni, ha ezt a sort megváltoztatod.

'!sender-url' => $params['sender']->uid ? url('user/' . $params['sender']->uid, array('absolute' => TRUE, 'language' => $language)) : $params['sender']->mail,
 
// ez ^^^ helyett: 
 
'!sender-url' => '[email protected]',

Valamint a feladó mail címét is el kell küldened magadnak, pl. berakod a levél törzsébe, pl. a levél végére:

$message['body'][] = $params['message'];
 
// ez ^^^ helyett: 
 
$sender_url = $params['sender']->uid ? url('user/' . $params['sender']->uid, array('absolute' => TRUE, 'language' => $language)) : $params['sender']->mail;
$message['body'][] = $params['message'] . ' Sender url: ' . $sender_url;

Nem próbáltam a kódot, de valahogy így szerintem működik a dolog.

1
0
Ramirez_hun képe

Webform segítségével ez könnyen megvalsítható.
Szvsz, én másik szolgáltatóval próbálkoznék. Elég furcsa, hogy ilyet nem tud.

1
0

- ad astra per aspera -

Dean képe

A szolgáltató az SMTP Authentication Support modult javasolta mint megoldást.
Most próbálom ezt is beállítani.
A saját modul is közben készülget de ha ezzel megoldódik, akkor nekem így is jó lenne.

Köszönöm a tippeket!

0
0