CPanelről -> I-MSCP hosting

kalmarr képe

Sziasztok,

jelenleg CPanel-t használok, de szeretnék saját VPS-t arra pedig egy ingyenesen használható I-MSCP hostingot feltenni.

Természetesen a Cpanelről el szeretném vinni a futó Drupal 7-es oldalakat.

Kérdésem, hogy I-MSCP hostingra tett-e már fel valaki drupal 7-t, ha igen akkor milyen "speciális" beállításokra kell odafigyelni az I-MSCP-nél, hogy minden jól működjön rajta?
Van-e erre valami Drupalos leírás?

Üdv.

KALMI

U.I.
Esetleg létezik-e jobb hosting rendszer a Drupal 7-nek, amivel tökéletesen megy?

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
kalmarr képe

Sajnos ezzel a hibával nem tudok megbirkózni. Tudna benne segíteni valaki?

Elvileg mindent rendben feltettem, de az update.php se fut le rendesen és az oldal sem akar megnyílni. Az oldal CPanelen tökéletesen megy.

Fatal error: Unsupported operand types in /var/www/virtual/matrixcbs.tk/htdocs/modules/field/field.info.inc on line 295

http://matrixcbs.tk/update.php

Szerintetek mi lehet ez?

KALMI

0
0
makgab képe

A neten olvasva több dolog is lehet, próbáld meg:
* másolási hiba - újból copy(?),
* cache törlése...

Egy sima Drupal7 felmegy (tiszta új telepítés)?

0
0
kalmarr képe

Többször másoltam fel, több I-MSCP-re.

Töröltem a TMP fileokat, stb...

Egy új Drupal tökéletesen felmegy semmi hibát nem okoz. Pont ez a problémám, hogy elvileg ez nem egy bonyolult dolog. (Talán a PHP verzió lehet a hibás). Mi ez a hiba, mikor szokott előjönni?

PHP version:
PHP 5.3.3-7+squeeze15 with Suhosin-Patch (cli) (built: Mar 4 2013 13:11:17)
Copyright © 1997-2009 The PHP Group
Zend Engine v2.3.0, Copyright © 1998-2010 Zend Technologies
with Suhosin v0.9.32.1, Copyright © 2007-2010, by SektionEins GmbH

Pl: Még azt sem értem, hogy miért lesz hibás a magyar kódolás. Ezt mi okozhatja?

0
0
makgab képe

Mysql adatbázisban lehet más a kódolás...(?) Azt is megnézném.

0
0
kalmarr képe

Megnéztem több rendszert is, LINUX Distribuciót is és ugyan ez a hiba jön elő, illetve kiegészül mással pl:

Fatal error: Unsupported operand types in /var/www/virtual/matrixcbss.tk/htdocs/modules/field/field.info.class.inc on line 479

Nem tudom, hogy mi lehet a field.info.class.inc, hogy ennyi hibát generál :(.

Üdv.

KALMI

0
0
kalmarr képe

+1 hiba...

Fatal error: Unsupported operand types in /var/www/virtual/usis.asia/htdocs/modules/field/field.info.class.inc on line 512

0
0
makgab képe

Egy dump a régi oldalról saját gépedre (teszt) feltelepítve működik, jól?
(cache táblákat ürítsd!)

1
0
kalmarr képe

Alakul a történet :) szerintem nem lesz lehetetlen a dolog.

Az I-MSCP temp könyvtára speciális helyen van:

/var/www/virtual/DOMAIN/phptmp/

Így először beállítom a file rendszerben a helyes temp címet és utána exportálom ki az adatbázist phpmyadminon keresztül (nem igazán értem, hogy miért nem jó a CPanel biztonsági mentéses adat file-a, de ha azt használom, akkor a karakter kódolás nem jó).
Importálás után az új helyen lévő oldalon tökéletesen lemegy a frissítés, de előjön ez a hiba:

---
Notice: Undefined variable: form_state _field_info_prepare_instance() függvényben (/var/www/virtual/matrixcbs.tk/htdocs/modules/field/field.info.inc 294 sor).
Notice: Undefined variable: settings _field_info_prepare_instance() függvényben (/var/www/virtual/matrixcbs.tk/htdocs/modules/field/field.info.inc 294 sor).
Notice: Undefined variable: form_state _field_info_prepare_instance() függvényben (/var/www/virtual/matrixcbs.tk/htdocs/modules/field/field.info.inc 294 sor).
Notice: Undefined variable: settings _field_info_prepare_instance() függvényben (/var/www/virtual/matrixcbs.tk/htdocs/modules/field/field.info.inc 294 sor).
Notice: Undefined variable: form_state _field_info_prepare_instance() függvényben (/var/www/virtual/matrixcbs.tk/htdocs/modules/field/field.info.inc 294 sor).
....
---
Az első oldal tökéletesen megjelenik, a karakter kódolás is tökéletes, de sajnos, ha linkre kattintok, akkor hibás oldal lesz.

Továbbá az új oldalon nem tudok belépni a Drupal admin felületére.

Kérdésem, hogy mi lehet "field.info.inc 294 sor" ez a sor, mi lehet még a hiba?

Segítségeteket köszönöm!

KALMI

U.i.
A link hozzá:
http://matrixcbs.tk/update.php

0
0
kalmarr képe

Ez is megoldva :-) a .htaccess file hiánya volt a gond.

Feltelepítettem egy szűz D7-et és utánna a .htaccess file-át átmásoltam a másolt oldalak gyökér könyvtárába és működik az oldal :) (legalább is még nem jött elő hiba)

0
0