computed field???

ispani képe

Üdv mindenkinek!

Megint a segítségeteket kérem. D7 commerce

Szóval adott egy commerce termék, ahol a termék nettó ára a commerce_price mezőben van (zárolt, típusa:Ár)

Annyi lenne a feladat, hogy a megjelenítésben a nettó ár alatt kicsiben a bruttót is meg kéne jeleníteni. Mivel ennek semmihez nincs köze, csak a felhasználónak szeretném láttatni, csak a megjelenítésben van rá szükség, és táblában se kell tárolni. (A rendelés és a kosár beállítások se fogják használni, ott a szabályokat már beállítottam.) Tehát csak az adatlapon jönne létre ez a mező automatikusan a megjelenítéskor.

Gondoltam megoldom computed fielddel a terméktípusban, amit nem tárolok el. A mező működik is, csak a commerce_price értékét nem tudom kiíratni.

példa:

$test_cmezo = $entity->commerce_price[0]['value'];
$entity_field[0]['value'] = $test_cmezo;

hibaüzenet: Undefined offset: 0 eval() függvényben

Ehhez kérnék egy kis segítséget, hogy hogy tudom kiolvasni az árat, illetve, hogy esetleg van egyszerűbb módszer ennek a megoldására?

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Felejtős a computed_field. Minden téren. Egyrészt a commerce_price-nak nincs 'value' attribútuma.

Van neki 'ammount' és 'currency_code', ebből a két értékből lesz egy látható ár különböző formatterekkel. Asszem az amount decimal, tehát véletlenül sem akarod kiíratni nyersen.

A terv: commerce_vat - életemben nem használtam, de talán adja neked, amire szükséged van.

B terv: Views fieldeknél van olyan, hogy math expression. Ezzel alap matematikai műveleteket lehet megcsinálni mezőértékekkel, és ha jól emlékszem, a szokásos formattereket is lehet alkalmazni. Eva modullal pedig megjelenítheted a nézetedet. - Kicsit overkill, de legalább kattintós. :)

C terv: Kódolós megoldás, és nem computed field.. :) hook_entity_property_info_alter()-ben kiszámolni.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

ispani képe

Nagyon szépen köszönöm! Nekiállok szép sorban, az A terv tetszik a legjobban...

Lehet, hogy csak nem úszom meg kódolás nélkül? :D
Majd referálok, hogy mire jutottam!

0
0
hunostor képe

Hali!
Erre a modulra van szükséged, ha nem akarsz kódolni:
https://www.drupal.org/project/commerce_extra_price_formatters

1
0

Poroszkai Attila

ispani képe

Működik!

Nagyon köszönöm a segítséget, tényleg talán ez volt a legegyszerűbb, bár a modulba így is bele kellett nyúlnom egy picit, mert a sorrend nem volt megfelelő. A táblázatot pedig CSS-sel olyanra formázom, amilyenre szeretném!

Nagy pacsi mindkettőtöknek!

1
0