Ckeditor méretezése

Rower06 képe

A problémám az lenne,hogy a hozzászólásokhoz engedélyeztem a CK,editort de az túl széles és belelóg az oldalsávba, illetve hosszú is.Hogy tudnám átméretezni,az eredeti hozzászólás doboz méretére?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Rower06 képe

0
0

Kezdő vagyok, de tanulni akarok!!!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a türelmét :)

aksza képe

Vegyél le gombokat belőle.

1
0
Rower06 képe

Már próbáltam,de az nem befolyásolja,mert a gombok több sorban is elhelyezkedhetnek.esetleg vmi css megoldás?

0
0

Kezdő vagyok, de tanulni akarok!!!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a türelmét :)

csakiistvan képe

CSS persze, link van?

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Rower06 képe

0
0

Kezdő vagyok, de tanulni akarok!!!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a türelmét :)

csakiistvan képe

nem a css file kell, hanem az url ahol élőben meg lehet nézni

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Rower06 képe

0
0

Kezdő vagyok, de tanulni akarok!!!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a türelmét :)

aruna képe

firebug-al width:100% -ról 98% -ra.

Szerintem, ha ezt a css szabályt berakod a sminkedbe, jó lesz:

span#cke_edit-comment-body-und-0-value.cke_skin_kama {
	width: 98%;
}

Nézd meg a firebug-ot, hogy működik, elég könnyű vele ezeket a hibákat lokalizálni.

0
0
Sk8erPeter képe

Mondjuk ezt érdemes lehet inkább megadni a CKEditor saját admin-felületén, Drupal 7 esetén a cím profiltól függően
pl. az Advancednél:
/admin/config/content/ckeditor/edit/Advanced
vagy Fullnál:
/admin/config/content/ckeditor/edit/Full

"EDITOR APPEARANCE" részen belül az "Editor width" szekció az érdekes ("Editor interface width in pixels or percent. Examples: 400, 100%.")

1
0
Sk8erPeter képe

A linkeden látható CKEditor első sorában valóban elég sok gomb helyezkedik el, néhány gombot áthelyezhetnél a második vagy harmadik sorba, így több esély lenne rá, hogy nem lesz túl széles. Ezt próbáld első körben. Vagy csökkentsd a szélességét az admin-felületen, ahogy lentebb írtam.

0
0
Rower06 képe

Már próbáltam,hogy kevesebb gombot teszek ki,de a problémát nem oldotta meg sajnos.Próbáltam a css-t beilleszteni,de az sem méretezte át.Az admin felületemen pedig csak az alábbi beállítások vannak:
http://dl.dropbox.com/u/23202709/ckeditor_config.png

0
0

Kezdő vagyok, de tanulni akarok!!!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a türelmét :)

szt képe

[kicsit off]
Igen, mert te a Wysiwyg modullal használod a CKEditort. A wysiwyg modul segítségével lehet akár többféle szerkeszőt is kényelmesen használni/váltogatni egy weblapon belül - ez jó. Viszont az esetek többségében csak egyféle szerkesztőt használsz, amit szeretsz, megszoktál, és akkor arra még az ügyfelet is könnyebben rászoktatod. Szóval ha a CKEditor a kedvenced, akkor felejtsd el a Wysiwyg modult, és tedd fel a CKEditor modult, ami önálló modul (persze a CKEditor library-t ehhez is le kell tölteni :). Nagy előnye viszont, hogy több funkció van benne, szóval szerintem megéri. Többek közt a fenti beállítás is ebben a verzióban van benne.
[/kicsit off]

2
0
Sk8erPeter képe

+1, teljesen igaz, amit mondasz, szerintem is csak a lehető legritkább esetben van arra szükség, hogy váltogathatók legyenek a WYSIWYG-szerkesztők.
Lehet, hogy van olyan oldal, ahol akár az egyes felhasználóknak külön-külön is megengedik, hogy váltogassanak a szerkesztők között, ízlés szerint, de ez szerintem tipikusan olyan dolog, ahol nem biztos, hogy érdemes túl nagy szabadságot adni - nem is igazán jellemző, hogy egyéni felhasználóként váltogathatok a szerkesztők között.

Ezentúl a CKEditor modul már önmagában is nagyon széleskörűen testreszabható, akár sminkeket is lehet váltani.

Ezért Rower06, szt-hez hasonlóan én is azt tanácsolnám, hogy válaszd inkább az előbb linkelt modult a mostani Wysiwyg helyett. Persze ahogy érzed, ez csak tanács. :)

2
0
szantog képe

Agyaltam ezen rengeteget, mármint hogy mit és miért, kifejteni nincs időm, szóval aki hiszi, aki nem: wysiwyg modul helyett bármi mást használni öntökönlövés egy flexibilis, előre gondolkodó drupal rendszer építése esetén.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

szt képe

Pedig szívesen elolvasnám, hogy mik az igazi előnyei :)
Hozzáteszem, hogy én speciel "kis" szájtokról beszéltem, ahol nem a szövegformázáson van a hangsúly, 1-2 tartalomadmin van csupán.

0
0
szantog képe

Jaja, közben végiggondoltam, hogy ciki így hagyni, szóval röviden:
A wysiwyg module nem arra való, hogy különböző editorokat váltogassunk. A lényegi különbség, hogy míg a célmodulok enbloc ráülnek minden egyes textfieldre alapértelmezetten, a wysiwyg az _beviteli formához_ kötött, és beviteli formánként paraméterezhető. Ezt végiggondolva már bőven lehet példát hozni az alkalmazására. Pl ami egy kisebb blognál is már simán releváns: pl egy kommentboxban jelentősen le kell szűkíteni a használható gombok számát, mert nyilván a tartalomszerkesztéshez több gombra lehet szükség. De ez csak egy alkalmazása.

A másik jelentős indok a wysiwyg mellett, hogy a célmodulok egy az egyben ráülnek minden textformra. Tegyük fel, hogy pl subscriptions, vagy tök mindegy milyen modulnak beállítása egy fieldsetben van, és észre sem veszed lenyitás nélkül, hogy hopp, abban van egy wysiwyg editor. Legyen mondjuk az a beállítás, ami nem vettél észre, egy visszaigazoló levél szövege.

Tekergetsz egészen más beállítást, elmented a settings formot, és észre sem veszed, hogy közben a belementetted a ckeditor default szemetét a kiküldendő levél szövegébe. Így szépen lassan az összes textfield alapú variable szemetes lesz.

A további jelentős wysiwyg modul melletti érv az api. Erre lehet azt mondani, hogy ja, én nem programozok. Viszont más igen. Rengeteg modul épít rá, pl d7-en a media. Nem hiszem, hogy a media modul pluginjét a natív editor modulokba hekkelés nélkül bele lehet gyógyítani. (Vagy igen? Tényleg nem tudom.)

Aztán mi történik, ha fél - 1 - 2 év múlva kijön a tutieditor? Kipróbálni sem tudod natív editor modul mellett, mert úgy össze fognak veszni.
És vajon melyiknek lesz stabilabb a működése, amit a wysiwyg api alapján egy rövid inc fáljban bekerül egy stabil, letesztelt rendszerbe, vagy amihez 0-ról kezdve kell megírni a natív editor modulját?

3
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

idézlek:
"A lényegi különbség, hogy míg a célmodulok enbloc ráülnek minden egyes textfieldre alapértelmezetten, a wysiwyg az _beviteli formához_ kötött, és beviteli formánként paraméterezhető."
Akkor nézd meg - próbáld is ki, hogy úgy tudj véleményt mondani róla! - a CKEditor Drupal 7-es változatát, arra ez pontosan ugyanúgy igaz. Beviteli formánként teljesen eltérő editorokat jeleníthetsz meg, úgy testreszabhatod a kinézetét (akár teljesen minimalista vagy full nézetre), ahogy akarod.
A Drupal 6-os változatához készült modul még szerepkörök alapján volt testreszabható (valamilyen szinten a kettő kombinációja mondjuk nekem hiányzik, hogy ne kelljen mindig külön beviteli forma a más szerepkörhöz), a D7 áttért a beviteli forma alapján történő testreszabásra.
Akkor így mi a helyzet, ha teljesíti az elvárásaid elsődleges kritériumát?

0
0
szantog képe

Semmi. Egyrészt nem szeretem a ckeditort, de ez ugye standard kinek a pap, kinek a paplan téma. Az tény, hogy a ckeditor tekinthető a legjobban karbantartott natív editor modulnak. De ettől függetlenül ott van még az a rakás dolog, amiket leírtam, meg amiket nem írtam le.
De pl ha amúgyis a ckeditort hajtod, megnézhetnéd, hogy a media modul pluginje megy-e vele. Meg esetleg azt, hogy mihez kezd a features-el.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

Nem "hajtom" a CKEditort, hanem felvázoltam egy másik szempontot, hogy miért is van önmagában is létjogosultsága a CKEditor modulnak.
Nem próbáltam a Media modullal, eddig elsősorban D6-ra fejlesztettem komolyabban, így azt is használtam, de nemsokára lesz tapasztalatom erről is. Hogy pl. a hook_ckeditor_plugin() segítségével mennyire egyszerű összehozni, azt nem tudom.
Jó tudni azokat is, amiket leírtál, ezen ne vesszünk össze. :)

0
0
Rower06 képe

A modult telepítettem,így jó lett :)

0
0

Kezdő vagyok, de tanulni akarok!!!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a türelmét :)