blob megtekintése és szerkesztése

aruna képe

Összefoglalva az lenne a kérdésem, hogy a drupal (6-7-8) blob mezőit mennyire lehet megnézni, szerkeszteni phpMyAdmin-al vagy mással?

Bővebben:

1. Megtekintés: $cfg['ProtectBinary'] = FALSE; -> config.inc.php
http://stackoverflow.com/questions/2188264/viewing-content-of-blob-in-ph...

Ez úgy tűnik megy, de csak arra elég, hogy lássam a hexa kódot, pl: "613a313a7b733a383a226b6579776f726473223b613a313a7b733a353a2276616c7565223b733a31353a22656e657267792c2072656379636c65223b7d7d"

Lehet-e olvasható formában is megnézni?

2. Lehet-e szerkeszteni? Pl. a phpMyAdmin átalakítja a blob-ot olvashatóvá és szerkeszthetővé és módosítás mentésekor visszaalakatja blob-á.

3. Van olyan mysql GUI, amit tud ilyet?

Mik a tapasztalataitok?

Aruna

Fórum: 
nevergone képe

A probléma az, hogy sem a phpmyadmin, sem a mysql nem tárol információt arról, hogy az a blob valójában milyen adatot akar. Képet? Dokumentumot? Valami tömörített állományt?
Mivel ezek az adatok nem állnak rendelkezésre, ezért nem várhatod el, hogy a program ezt „értelmesen” (a hexa kód is értelmes) megjelenítse és szerkeszthetővé tegye.
Pont ezért „blob” a blob: Valami nagy.

0
0
aruna képe

Sok helyütt csak szimplán szöveg van tárolva, nem is tudom van-e olyan drupal modul a core-ban vagy az elterjedtebb modulok közül, ami nem szöveget tárol a blob-ban, hanem ténylegesen bináris képet, dokumentumot, zip-et.

Szóval az a benyomásom, hogy drupál esetében kb. 100 esetből 100-szor szöveg van a blob-ban.

Így lenne értelme ezeknek a funcióknak: blob megjelenítés/szerkesztése szövegként. A kérdés pontosítva arról szól, hogy milyen eszközök vannak erre?

Szerk: ilyen esetegre gondolok mint a variable (core) vagy a metatag (metatags modulnál) táblák blob mezői.

Szerk2: Abból indultam ki, hogy a drupal 6 esetében sok helyütt használták azt a megoldást, hogy pl. egy text típusú mezőbe szerializáltak egy tömböt (pl. variables tábla), és így a tömb szöveges reprezentációja került a mezőbe. Eddig az volt a feltételezésem, hogy a drupal 7 blob mezői többségében ugyanezeket tárolják, pl. egy összetett php tömböt, vagy php objektumot (esetleg nem szerializálva). Ezért gondoltam, hogy az ilyen mezők megjelenítésére és esetleges szerkesztésére van valamilyen támogatása a mysql adminisztráló programoknak.

0
0
Illyés Edit képe

PHPMyAdminban kis kék "+ Options" link a táblázat felett. A lenyíló dobozban "Show BLOB contents", majd katt a "Go" gombra.

1
0
aruna képe

Ezt nem tudtam, így már többet látok.

0
0