Bizonyos táblákat lehet-e kitörölni az adatbázisból a drupal frissítése után?

vikicica22 képe

Hello mindenkinek!

Drupal 6-ról a 7-esre frissítettem az oldalt és látom a phpmyadmin -ban hogy bizonyos táblák ott maradtak az adatbázisban.
Kérdésem az lenne, hogy ezeket nyugodtan törölhetem ??

content_field_kepek
content_field_idopont
content_field_helyszin
content_group
content_group_fields
content_node_field
content_node_field_instance
content_type_hirek
content_type_page
content_type_poll
content_type_story
content_type_videok

tehát minden olyan táblát törölhetek ami „content_” kezdődik?

plusz van még ilyen:

d6_upgrade_filter

imagecache_action
imagecache_preset
(szerintem ezt lehet törölni mert imagecache modul hagyta benne ami ugye már nincsen a 7-esben)

nodewords
nodewords_custom
(ezt meg a nodewords modul hagyta benne ami szintén nincsen már a drupal 7-ben)

tehát ezeket nyugodt szívvel törölhetem?

Ami igazából érdekelne és fontos volna az a „content_” táblák törlése, hogy lehet-e vagy sem.

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Én annyira nyugodt szívvel azért nem törölném.. Próbáltam keresni olyan upgrademet, amit még nem ganéztam ki táblailag, de nem találtam, viszont a content* táblák manuális törlése egyáltalán nem rémlik. Sőt, ezeket elvileg a migrációs folyamat elintézi, de nem magától, a cck mezőket külön kell kezelni: http://drupal.org/node/1144136

A d6_upgrade filterre nekem az volt koncepció, hogy 1 hónap zavartalan működés után ment a levesbe.

Az imagecache dolgai törölhetők, ha már megcsináltad az image styleokat.

A nodewordst némi (sok) szenvedéssel fel lehet rugdosni d7-re a Meta Tags modulhoz, fix update path nincs, csak ötletelés: http://drupal.org/node/1281138

Amúgy ha már minden adatod a helyén, és azt látod d7en amit kell, és nem derül ki semmi miújság pár hónapig, a schema modul segítségevel szépen össze lehet szedni, hogy mi törölhető.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

vikicica22 képe

Kipróbáltam azt is hogy a content_ táblákat kitöröltem. Működik az oldal nem látok benne semmi hibát benne. (természetesen teszt környezetben)

Ezért kérdeztem, meg itt a fórumon, hogy ki lehet-e törölni vagy ott kell hagyni ezeket a táblákat.

Én is a leírás (http://drupal.org/node/1144136) alapján hajtottam végre a feladatott. Szépen mindent meg is csinált, ahogyan a leírásban van tehát minden frissült, csak ezek a content táblákban ott maradtak, nem törlődtek ki. Most így olyan mintha mindenből dupla lenne, ott van a drupal 7 tábla és az a drupal 6-os táblája is.

d6_upgrade filterre – törlöm
imagecache - törlöm
nodewords - töröltem

Köszönöm a segítséged.

1
0
vikicica22 képe

Kipróbáltam a schema modult és azt írja, hogy ezek a táblák maradtak az adatbázisban a frissítés után:

access
cache_content

content_táblák

d6_upgrade_filter
files
imagecache_action
imagecache_preset
nodewords
nodewords_custom
taxonomy_term_relation
taxonomy_term_synonym

Többször is végre hajtottam a frissítést és a content_táblák maguktól nem törlődnek ki. Szerintem kézzel kell kigyomlálni ugyan úgy , mint a többit, ami benne maradt az adatbázisban.

0
0