Az UI részeket ki lehet kapcsolni a moduloknál?

vikicica22 képe

Hello mindenkinek!

A kérdésem az lenne felétek, hogy vannak bizonyos modulok, amikben vannak olyan részek, hogy "valami UI" megnevezésük van.
Ezeket az UI – részeket ki lehet kapcsolni, ha már mindent beállítottam az oldalon?

Úgy tudom ezek a szerkesztésnél fontosak de ahhoz, hogy fusson az oldal nem szükséges már.

Ebben kérem a segítségeteket.

Üdv.: Viki

---

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
nevergone képe

Mire gondolsz pontosan?

Ha olyan modulokra, mint a field_ui, ds_ui, views_ui stb., akkor a válasz igen, ki lehet őket.

1
0
vikicica22 képe

Igen ezekre gondoltam: Field UI, Views UI

Akkor semmi probléma nem lesz, ha kikapcsolom ezeket?
Elég kiszedni a pipát és menteni vagy még uninstall is kell?

Észrevettem, hogy ezek kikapcsolása után még gyorsabban töltődik be az oldal :)

0
0
nevergone képe

Elég kiszedni a piát… izé, pipát és menteni. :)

4
0
csakiistvan képe

Ezek a UI modulok nem kellenek a modul megfelelo mukodesehez neked, eles kornyezetben be sem kapcsoljuk, vagy ha valamiert egy egy alkalommal szukseges, akkor utana egybol ki is kapcsoljuk.

3
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

eager képe

Semmiképp se uninstalláld őket. Szükséged lehet rájuk bármikor (kikapcsolásuk éles oldalon viszont valóban ajánlott).

Ha pl. egy már működő oldalon (ahol előzőleg kikapcsoltad pl. a views_ui-t) egy nézeten változtatni kell, akkor

  1. bekapcsolod a views_ui-t,
  2. erre megjelenik az admin toolbar/menu 'Structure' pontjában a 'Views';
  3. itt rá tudsz kattintani, és már a views beállító felületen is vagy. Beállítod, amit kell,
  4. ellenőrzöd, hogy úgy működik-e a nézeted, ahogy kell,
  5. és utána megint kikapcsolhatod a views_ui-t (pipa ki).
  6. Az admin menüből eltűnik a views, és az oldal (gondolom) a kevesebb feldolgozni való php script, a továbbiakban kevesebb adatot tartalmazó tömbök, objektumok (?) miatt gyorsabb lesz.

Kikapcs vs Uninstall - általában

Kikapcs/bekapcs (enable/disable):
számomra úgytűnik, ez valóban csak annyit csinál, hogy a az adatbázisban a system táblában az adott modul rekordjához tartozó 'status' mező értékét 0-ra vagy 1-re változtatja. Innen tudja a drupal, hogy betöltse-e és feldolgozza-e a modul által definiált scripteket az oldal-lekérések kiszolgálásakor.

Install/uninstall:
modulokhoz tartozhatnak saját táblák az adatbázisban. Ezekben tárolhatnak kb. bármit, amit csak akarnak: pl. a saját beállításaikat, infókat a rájuk bízott részterület állapotáról, akár ezekre vonatkozó konkrét adatokat.

Installkor lefut egy, a modulhoz tartozó speciális script, ami létrehozza és kezdeti adatokkal feltölti ezt a custom táblát, uninstallkor pedig - úgy illene (ha jól tudom) - hogy lefut egy script, ami törli ezt a táblát az adatbázisból (ezzel törörli a modul-specifikus adatokat is).

Ha egy modul csak ki van kapcsolva, akkor az adatbázisban minden adata békében tud csücsülni, legfeljebb erre az időre - mivel a modul scriptjei nem futnak le - senki nem kezd velük semmit. Amint bekapcsoljuk a modult, megtalálja a saját érintetlen tábláját a db-ben, és vidáman ketyeg vele újra.

Konkrétan

Ezek voltak az általánosságok. Hogy ehhez képest a views_ui vagy a field_ui tárol-e valamit magának saját táblában, nem nyomoztam ki, illetve, hogy elméletileg lehetséges lenne-e a views_ui modult, vagy a core field_ui modult uninstallálni, és olyankor minek kéne történnie, azt sem tudom, mert nem próbáltam; a fentiekből derül ki, hogy a *_UI modulok esetében ilyesminek miért nem lenne értelme.

2
0
dyra képe

Az egész oldal gyorsabban töltődik be vagy csak az admin felület? Engem végül is az érdekelne, hogy a látogató is érez belőle valamit ha én kilövők egy ilyen UI modult vagy ez csak az admin résznél érdekes hiszen eleve ott tölt be?

1
0

honlapom http://dyra.eu/

chx képe

D7-ben az összes module betöltődik minden oldallekérésnél (ami nincs gyorstárazva). Ha a module jól van megírva ez minimális időbe kerül de akkor is, időbe.

D8 alatt a legtöbb module nulla byte hosszú, igény szerint töltődnek be az osztályok.

7
0