Ajánlatkérő modul

Szabó Gábor képe

Sziasztok!

A következő dologban akadtam el, illetve nem tudom, hogy ez megoldható-e meglévő modulokkal, vagy ehhez egyedi modult kell fejleszteni:

Egy ajánlatkérő weboldalt kell létrehozni, amiben az egyes termékeknek nincs áruk, hanem minden terméknél egyedileg meghatározott paramétereket kell megadni, amiből az értékesítő ki tudja számolni az árat.

Erre ott van a webform modul, tökéletesen kiszolgálja ezt az igényt: felveszem minden termékhez egyedileg a webform komponenseket (szövegmező, legördülő lista, checkbox, stb), amiket a felhasználó kitölt, majd beküld.

Itt azonban nem egy termékről, hanem egyszerre többről is kérnének árajánlatot és nem megoldás hogy ugyanaz az ember három ajánlatkérést küld egymás után.

Ezeket egy "kosárba" kéne helyezni.

Tehát egy termék ajánlatkérésének a beküldése helyett olyan funkció kéne, ami behelyezi a terméket a kitöltött mezőivel együtt egy "kosárba", ahol a termék neve, a főképe és a kitöltött mezői látszanak. A termékek kitöltött mezői itt is szerkeszthetők(ha például nem kéket hanem zöldet szeretne, ne kelljen visszalépnie, csak ott átvált).
A "kosárban" még megadja a személyes adatait az ajánlatkérő és elküldi a behelyezett termékekre az ajánlatkérést.

A beküldött ajánlatkérést a rendszer tárolja minden adatával (ahogy a webformnál is van).

Akárhogy is kerestem nem találtam erre modult, vagy kielégítő megoldást. Azt gondolom ez modulfejlesztés lesz.

Valaki szerint van erre megoldás modulfejlesztés nélkül? Tehát össze lehet állítani meglévő modulokból?

Próbálkoztam a webform és drupal commerce illetve a commerce webform de az nem erre ad megoldást.

Aztán webformba a markup komponens segítségével behúztam php kóddal egy nézetet (ami a flag modullal megjelölt termékeket mutatja), de akkor meg a nézet adatait nem menti a beküldött űrlap.

Ha valaki csak modulfejlesztéssel tudja megoldani az is jó lehet, akkor beteszem a munkaközvetítőbe, de szívesen veszem az ötleteket is.

Üdvözlettel:
Szabó Gábor

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aboros képe

mi lenne ha lenne egy tartalom típus, termék_ajnánlatkérés, van benne egy text mező, hogy webform_sid. (címét generáljuk automatikusan, body nem kell) ezután kell egy rule, ami webform beküldéskor végrehajt egy node létrehozást, egy ilyen ajánlatkérés nodeot, kitölti a webform_sid mezőt (lehet kell a webform nidje is) hogy meg lehessen találni majd a webform submissiont. a webform nem küld emailt meg semmi. létrejön az ajánlatkérés node. ebbe még teszünk flag modullal "kosárságot", hogy létrehozunk "kosárba" flaget, meg "kérés elküldve" flaget. (meg ami státusz kell, végiggondoljuk)

utána már könnyű mert az termék ajánlatkérés node, a flagek alapján mindenféle nézeteket generálhatunk a korábbi rendelésekből és a kosarat is szépen tudjuk szimulálni.

és akkor kell egy modul, ami csinál egy "elküldés gombot", arra kattintva szépen elindul megint egy rule, átállítgatja a flageket a rendelés nodeokon és elküldi a megfelelő emaileket.

az hogy a kosár nézetben még szerkeszteni is tudjam a rendelést (korábbi már létező webform submissiont) az szerintem csak egyedi modullal fog menni. formot kell generálni, betölteni korábbi submissiont a rendelés node webform sidje alapján, feltölteni értékekkel a formot, meg a nyúl vermébe ki tudja mi vár még ;)

de szép feladat amúgy!

3
0

-
clear: both;

Geva képe

node-ként ajánlanám megvalósítani az ajánlatkérést én is - csatlakozva Boros Ádám hozzászólásához.

Kérdésem: miért nem lehet ez egy terméket megjelenítő tartalomtípus (commerce webshopban, úgy nézem egyébként is az van már) = Termék ajánlatkérés, amit beküldhet az aki egyébként ajánlatot kérhet? ...majd miután beküldte az összes árajánlatkérő node-ját, azokat kosárba is teszi(vagy megoldani az automatikus kosárba helyezését azonnal a node létrejöttekor) és elküldi az igazi kosár tartalmat, megrendelésként kezelve :-))))

...a feladvány :-) is ezt kéri, nem?

  • az ajánlatkérő node-ban termék attributomként működhetne az egyes termékre(az ajánlatkérés terméket kivéve minden termékre) az ajánlatkérés
  • a tárolás megoldott a megrendeléseknél, de le is lehet őket válogatni a többi termék megrendeléstől, ha van ilyen
  • a megrendelő-, azaz ajánlatkérő adatai a vevői profiljában
  • ...

ui.: _csak_ ötletelek és nem látok okot rá elvetni ezt a szálat :-)
az infók alapján nem látok a megvalósításában további bonyodalmat, bár minden eshetőséget számba kell venni még a megvalósítás előtt

3
0
Szabó Gábor képe

Köszönöm a hozzászólásokat.
Nagyon a webform megoldáson járt az agyam, ezért nem is gondoltam az attribútumos (termék opciós) megoldásra.

Végül is a drupal commerce-szel meg lehet oldani 90%-ban. A termékekhez felveszem a termékopciókat, a kosárban és a checkoutban, meg ahol még kell kiszedem az árakat, beállítom, hogy az opciókat mutassa a terméknél, így megvan minden. Kivéve, hogy a kosárban még tudja módosítani a termék opcióit.
Gondolom ebből a megoldásból ezt lehet kihozni és a kosárban való módosításhoz már programozni kell.

1
0