Übercart árformátum probléma node importkor

eki képe

Sziasztok!

Adott egy webáruház, amibe szeretnék beimportálni sok-sok terméket egy nagyker csv listájából.

Minden tökéletes is lenne, azonban a csv fileban az ár tizedes elválasztója vesszővel van megadva, az übercart-nál viszont csak pontot fogad el.

Ezen az sem változtat, ha a boltbeállításoknál átírom a pontot vesszőre, mert annak csak a kimenetre van hatása, vagyis a megjelenő árra.

Kérdésem az lenne, hogy anélkül, hogy a több ezer terméket átjavítanám ponttal tagolt formátumra, meg lehet-e etetni a csv-t az übercarttal, vagyis át lehet-e javítani a rendszerben valahol, hogy fogadja el a vesszőt is?

Köszönöm előre is a segítséget.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pityu73 képe

Importhoz feeds modul, a tizedes problémához a feeds tamper és az ubercarthoz uc feeds modulokat próbáld ki.
Ép a drupal előadás szünetében írok bocs a tömör válaszért.

1
0
eki képe

Valóban úgy néz ki működik feeds-ből.
Sőt, egyszerűbb is.

Valamiért a node importot erőltettem, de ez így teljesen jól belőhető.

Tartalmas szórakozást kívánok még a hétvégére.

0
0
eki képe

Az importkor két alapvető probléma van, akármit állítok be:

1. A számformátum csak két tizedesjegyig importál, hiába állítok be többet, és nem kerekít, csak levágja a tizedesjegy utáni részt, mintha nem is lenne, akár pontra, akár vesszőre állítom a jelölőt.

2. Nem frissíti a tartalmat, hiába azt jelölöm be a lehetőségnél, mindig újat hoz létre.

Ha találkoztál hasonlóval, megköszönném a segítséget, mert valamit biztos nagyon benézek.

0
0
pityu73 képe

Én ezzel frissítem a termék árakat, mennie kell neki.

Ami hiba lehet:

A CSV UTF8 kódolásban legyen.
Én nettó árakkat viszek fel így nem használok tizedeseket, tehát ez nálam nem jelentkezik. (van valami különleges oka hogy kettőnél több tizedes legyen egy ármezőnél?)
Ahoz hogy a terméked frissüljön és ne mindig újként jöjön létre kell egy ID mező is. (más néven egy olyan mező ami egyedi)
Ez akkor lesz meg ha már meglévő termékeken frissítesz.
- Ekkor használhatod egyediként a tartalom azonósítót (ezt egy view exportal ki tudod szedni).
- Vagy megadod, hogy a cikkszám meződ = GIUD

!szerk
És a node processzor beállításnál nézd meg mire állítottad a „Update existing nodes:” részt.
-Do not update existing nodes (Erre ne!!)
-Replace existing nodes
-Update existing nodes (slower than replacing them)
!szerk

Egyépként újként viszi fel minden alkalommal.

1
0
eki képe

Az UTF8 kódolás rendben van, az "Update existing nodes (slower than replacing them)" van kiválasztva, ezekkel nincs gond.

Az árak az eredeti csv file-ban 4 tizedesjeggyel vannak bent. Igazából nem kellene, hogy áthozza a négyet, a baj az, hogy egyáltalán nem veszi figyelembe, így kerekítés helyett az egész árral számol. pl 49,0001 és 49,9999 is 49-ként kerül feltöltésre.

A frissülésnél ez az egyedi azonosítós dolog hol állítható be pontosan, mert találtam tamper-nél egy Unique plugint, amit ha hozzáadom a cikkszámhoz sem frissít, hanem újat hoz létre.

0
0
pityu73 képe

Az egyedi azonosítót ott állítod ahol a mezöket kapcsolod össze.
„Node processor leképzés”-nél.
Ezt a Feeds-nél állítod a Feeds Tamper csak a bemenet formázására szolgál PL: a vesszőt átállítja ponttá. A nem url ből veszed a CSV fájt hanem manuálisan iportálsz akkor egy táblázat kezelőben formázd meg előtte (kerekítés egészszámra).

0
0
eki képe

Na igen, ha jó helyen állítom be, akkor működik a frissítés. :)

Az esetleges kerekítéshez übercarton belül még keresem a megoldást, de ha más nem marad az excel szerkesztés.

Köszönöm a segítséget, ha utóbbira találok megoldást leírom, hátha valakinek jól jön majd.

0
0
eki képe

Ígértem, ha találok megoldást megosztom.
Sajnos az alap übercart módosítása nélkül nem sikerült megoldani a vessző-pont mizériát.

Így csak a következő patch-el tudtam áthidalni:
http://drupal.org/files/issues/1269952-product-price-decimal-marker.patch

Nem a legegészségesebb megoldás, de legalább működik.

0
0