Drupal Konferencia 2008

pp képe

Itt vagyunk!

Ti még nem mind;)
Itt lesz a közvetítés a konferenciáról.;)
Aki itt van és mondandója van, az írjon ide!

pp

Fórum: 
tolmi képe

Azért kezdünk megjelenni szép számban itt a Prága teremben...

0
0

--
Tolmács Márk
Drupal bandita

Nagy Gusztáv képe

PP elkezdte a bevezetőjét.

0
0

Nagy Gusztáv

gergely képe

vajon a slideok fenn lesznek valahol?

0
0

---
Tévedni mindenkinek szabad, csak a mérnöknek észre kell vennie.

tolmi képe

Szerintem meg lesz ez oldva...

0
0

--
Tolmács Márk
Drupal bandita

Hojtsy Gábor képe

Hogy elindítsuk a dolgot, feltöltöttem a sajátomat ide, az oldal alján és az előadás mellett a programban is ott van a letöltés: http://drupal.hu/konferencia/2008/program

0
0
pp képe

Ami a gépemen volt azt feltöltöttem.

pp
(persze írhattam volna azt is, hogy up)

0
0
tolmi képe

nevergone épp most tartott egy jó kis előadást a modulfejlesztés kezdőlépéseiről. A video nem tudom hogy ment-e az előadás feléig, majd meglátjuk. Kár lenne ha lemaradna a fele...

0
0

--
Tolmács Márk
Drupal bandita

Paal képe

Drupal.hu redesign rulez :)

0
0

--
Palócz Paal Pál, a drupal.hu admin csoportjának tagja
Ajánlott olvasmány: Eric Steven Raymond - Hogyan kérdezzünk okosan

mat képe

nevergone képe

A többi kép is elérhető lesz valahol?

0
0
aries képe

nevergone képe

Sajnos én a sörözésre már nem tudtam veletek tartani, mert nem akartam kicseszni a szállásadómmal. Remélem nektek jól telik az este, és a jut idő a kellemes beszélgetésre is.
Örülök, hogy jópár érdekes embert megismerhettem, ilyenkor kissé bánom, hogy a távolság miatt nekem kiesnek a DUG -ok. Na de majd egyszer.
Jó volt előadni, már kissé kiestem a gyakorlatból, és ez újra felidézte az izgalmakat. És persze köszönöm a lézersakkot, remélem lesz idő közösen kipróbálni.
Szóval köszönöm, ennyi. :)

0
0
Magus képe

jó volt!

0
0

- - - - -
Orseolo Magus
[email protected]

aboros képe

mindenkinek nagyon köszi mindent, jó volt nagyon!
hajrá! ;)

0
0

-
clear: both;

asrob képe

Én is köszönöm, örültem hogy ott lehettem. Remélem jövőre is lesz és ott lehetek.

0
0

--
Borsa Péter
https://peterborsa.eu

alippai képe

Szerintem is jó volt, jó volt kicsit megismerni titeket :)

0
0

Lippai Ádám
young element

gazsesz képe

Sziasztok!

Kezdőként (is) jól éreztem magam a konferencián, ezúton is köszönet a szervezőknek, előadóknak. Kaptam új infókat is, illetve megerősített abban, hogy egy jó rendszer mellett tettem le a voksomat.
Természetesen újként egy összeszokott csapathoz kapcsolódni általában munkás, és ahogy láttam, ti már egy összeszokott csapat vagytok. Tény, ahhoz, hogy a csapat bővüljön, úgy a közösségnek és a leendő új csapattagnak is dolgozni kell. Ha tágítjuk a "célcsoportunkat", akkor számolni kell azzal, hogy egy csomó "hülye" kérdés a nyakunkba szakad, de ha ezt előre tudjuk, akkor készüljünk fel rá.

Sajnos nem tudtam végig maradni, de azért egy két meglátásomat így is be tudtam dobni - nem volt egyszerű :o) - , amit azóta tovább is gondoltam.

Az újraszerveződésről:
Szerinem ennyi emberrel nehéz moderátor - irányító - nélkül érdemi munkát végezni és ez látszott is - legalábbis amíg ott voltam - hogy megy a csapongás egyik témáról a másikra, sok felmerült ötlet szinte azonnal hamvába holt. Nem tudom, hogy végül mire jutottatok, de mindenképpen érdekelne, hogy lett-e valami írott, közösen elfogadott konklúzió, feladatkiosztás.

Gyakorló (gyakorlott) vezetőként a együttműködésemet, segítségemet szeretném felajánlani, hogy könnyebben jussunk egyről a kettőre.

Nagyon fontos azt is eldöntetni, hogy közösségi irányba akarunk/akartok-e elmenni, vagy profitorientált irányba.

1. a legfontosabb, hogy a célokat kitűzzük, azokban egyetértsünk és ezt leírjuk. Többféle cél fogalmazódott meg:
- közösségi élet
- drupal népszerűsítése
- kezdőknek is szóló kézikönyv
- munkák szerzése
- haladóknak - aranybányászati lehetőség - fontos infók megosztása
- drupal.org-ról jó dolgok átvétele - issue queue

2. a fenti célok sorrendbe állítása, melyiket akarjuk a leginkább. Nem feltétlenül ütik egymást, de érdemes előre végiggondolni, hogy mi is tulajdonképpen a végső cél.

3. az egyes célok megvalósításához felelős, menedzser kiválasztása és természetesen nem utolsó sorban a kívánt határidő meghatározása.

4. az egyes célok részletezése, a megvalósításához szükséges feladatok meghatározása és természetesen elvégzése.

5. a teljesült, vagy nem teljesült cél elemzése, továbbgondolása.

Lehet, hogy ez elsőre túl elméletinek hangzik, de tapasztalatom szerint enélkül nem nagyon működik. Gyakorlatra ezt lefordítva, pölö:
i) célok priorizálása (1 - a legfontosabb)
1 - drupal népszerűsítése
2 - munkák szerzése
3 - közösségi élet
4 - drupál kézikönyv
ii) célok részletezése

1. népszerűsítés
Drupal népszerűsítése oly módon, hogy a drupal.hu-ra látogatók a számukra legfontosabb információt azonnal megkapják.
Lehetőségek - feladatok:
- oldal átalakítása, marketingesítése - adjunk cégvezetőknek is olyan infót, ami alapján elhiszi, hogy az elképzeléseit drupal alapú oldallal meg lehet valósítani.
- SEO - jó helyezés a keresőkben
- AdWords kampány
- bannercsere, linkcsere - saját oldalakon link
- egyéb saját megjelenéseinkben drupal.hu népszerűsítése

2. munkák szerzése
Célunk, hogy a drupal.hu üzemeltetésében résztvevők az oldalon keresztül munkához jussanak.
Lehetőségek, feladatok:
- legyen egy oldal, ahol drupal alapú oldalt készítő cégek, emberek elérhetők, megtalálhatók referenciával, elérhetőséggel.
- legyen hirdetési lehetőség - azaz lehessen pénzért reklámozni magad

etc...

Hosszú lenne mind leírni, ezeket majd szóban, de remélem, így mindenki jobban látja.

Szóval egyrészt a tervezés eme szakaszában tudnék segíteni, illetve a marketingesítésben, ha az a cél is cél.

Üdv:
Gazsesz

0
0

Gazsesz

aries képe

Az önköltség.hu-ról van a legtöbb kép :]

0
0
aries képe

Akik a videókra kíváncsiak:

http://vimeo.com/groups/drupal

(Egyelőre PP nyitóelőadása van fenn, hamarosan megy a többi is). Bejelentkezés után le is tudjátok tölteni MP4/H.264 -ben, 1024x576-os méretben.

0
0
Pasqualle képe

ezt masodszor is elvezet megnezni. pp nagy mokamester, es az egesz eloadas nagyon jo kis beszamolo a Drupal tudasarol..

egy kis pontatlansagot vettem eszre,
a http://drupal.org/project/usage oldal nem letoltest szamol, azt szamolja, hogy pontosan hany oldalon hasznaljak az adott modult. Persze csak azokat tudja megszamolni ahol az update (vagy D5ben update_status) modul be van kapcsolva.

sajnos az oldalon egy kisebb hiba folytan mar tobb mint egy honapja nincs friss adat, de ez remelhetoen hamarosan orvosolva lesz..

0
0
zserno képe

Tetszik a splash screen logója :)

0
0
aries képe

A szegedi Drupalcon logójára kiírt verseny egyik nevezettje. A kedvencem :)

0
0
thamas képe

Volt ott vki, aki komoly géppel fotózott sokat. Az ő képei hol vannak?

0
0

Üdvözlettel:
Hajas Tamás

Pasqualle képe

remelem nem baj, hogy ide belinkelem
http://www.teecee.hu/galeria

de itt lattam a konferencia kepeket kis felbontasban..

0
0