Debian Teszt környezet

kalmarr képe

Sziasztok,

szeretnék egy Debian teszt környezetet is kialakítani. Elvileg elvégeztem rendben a lépéseket (fut a LAMP server)Az oldalt is sikeresen fel tudom telepíteni. Rendben meg is jelenik a fő oldal.
Viszont, ha pl: enoldalam/user címet vagy bármilyen a főoldaltól eltérő címet azonnal ez a hiba jelentkezik:

---
Not Found

The requested URL /enoldalam/user was not found on this server.
---

Az update.php is rendben le tud futni, de ez folyamatosan elő jön. Sőt, ha Win-es WAMP szereveren is megnézem, akkor is tapasztalom a hibát.

Ha új Drupal 7-et telepítek, akkor rendben fut a rendszer. Így feltételezem, hogy valami cahce probléma lehet, csak nem tudom, hogy mit kell törölni még.

Köszi előre!

Üdv.

KALMI

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

De az enoldalam/?q=user az működik ugye?

Ha igen nincs a szerveren beállítva a rövid url, lásd itt:
http://drupal.org/getting-started/clean-urls

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

kalmarr képe

Igen működik, be is jön az oldal, de ahogyan belépek elő jön a hiba.

---
Not Found

The requested URL /enoldalam/users/nevem was not found on this server.

---

0
0
csakiistvan képe

kapcsold ki a clean url-t, kézzel pakolgasd bele a ?q= részt az url-be, megy az, vagy telepítéskor ne engedd bekapcsolni ezt...

vagy mint az előbbi url-en taglalva is van, állítsd be a szervered hogy tudja ezt..

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

kalmarr képe

Szia,

Ha egy teljesen új Drupal-t telepítek fel akkor a rövid címek tökéletesen működnek. Mindent megnyit, tökéletesen működik a Drupal. (tudok, modult letölteni, frisíteni, nyelvet telepíteni, stb, stb...)

Viszont, ha egy serverről leszedek egy oldalamat, amit szeretnék karban tartani, akkor az már nem megy rendesen, akkor jön elő ez a hiba.

Így feltételezem, hogy a serveremen ez a beállítás rendben működik. A Drulap-nál lehet a hiba.

0
0
csakiistvan képe

a .htaccess file gondolom hiányzik a leszedett test site gyökeréből..

3
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

kalmarr képe

Így van ez hiányzott! Köszönöm!

0
0
vajdasági képe

En pont Debian alatt fejlesztek localhoston, megprobalok segiteni, de nem teljesen vilagos minden. Szoval van egy Drupal7 ami nem ugy mukodik hogy elvarnank, es ha kulon felteszel egy masik Drupal7 -est akkor ott minden jol mukodik? Jol ertem? Ha egy masik helyre rakod fel egymastol teljesen fuggetlenul a 2 Drupalt akkor mindkettonel be kell allitani a a mod_rewrite dolgokat, vagyis attol meg hogy felteszel parhuzamosan egy ujat az nem jelenti azt hogy a regiben is hejrejon a dolog, vagy ugyanoda rakod fel? Nekem ugy remlik hogy amikor meg a 6 ost tetem fel akkor valamit allitanom kelett a kiszolgalo (apache) beallitasaiban hogy a rovid cimek mukodjoonek, de te most kizarolag a 7 -esrol beszelsz ugye?

0
0
kalmarr képe

Szia,

nagyon köszönöm a segítségedet!

Sikerült megoldanom a problémát a ".htaccess" volt a hibás (egyszerűen átmásoltam az újonnan telepedett D7-es ".htaccess"-ét így tökéletesen működik a rendszer).

Folytatom másik fórumban a tökéletes teszt környezet kialakításának elmélkedését (http://drupal.hu/forum/0-hoz-k%C3%B6zeli-v%C3%A1rakoz%C3%A1si-id%C5%91/1...)

Üdv.

KALMI

0
0