Views: Webáruház nézet és szűrés termékekre, ami nem megy: kapcsolódó márkák szűrése

ecrazor1911 képe

Sziasztok,

Eléggé advanced módon tudom használni a nézeteket, de ez most rajtam is kifogott. Van egy nézetem, amelyben betöltöm a webáruház termékeit. Több felfedett szűrési feltételt is hozzáadok az oldalhoz, ezek az alábbiak:

- Teljes név vagy cikkszám
- Márka (ez egy taxonómia szótár kb. 90 kifejezéssel)
- Gyártó (ez is taxonómia szótár kb. 70-80 kifejezéssel)

A Better Exposed Filters modul segítségével megtudtam oldani, hogy a márkák és gyártók checkbox-ként jelenjenek meg több választási lehetőséggel. A probléma ott adódik, hogy a nézet felett nekem van egy többszintű kategóriám.

Például.: Élelmiszer >> Kávé >> (Termékek listázása)

Itt ügye a szövegkörnyezeti szűrő szűr, ami teljesen korrekt módon végzi munkáját termék listázás esetén. Sajnos ez a szűrés nem terjed ki a felfedett szűrési feltételekre (mákrák és gyártó), így az összeset betölti az adott szótárból, ami nem épp egy kellemes dolog. Egyrészt, mert van teljesen irreleváns adat (ami nem is oda tartozik) és egyszerűen tömérdek sok adatmennyiség!

Van-e valakinek ezzel esetleg tapasztalata vagy megoldása? Vagy egy jó tippje, hogy hol induljak el?

Én most a különböző hook-okat néztem (pl. hook_views_pre_view), de elég performance killer megoldással tudnám csak megoldani a szűkítést. :-(

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
ecrazor1911 képe

Alap Views filter elfelejtve, alábbi modulok felpakolva:

- commerce_search_api
- search_api_db
- search_api
- search_api_facetapi
- search_api_ranges
- search_api_views
- facetapi

PS. Elnézést a duplikációért, láttam közben vikicica22 nevű felhasználó is hasonló problémával írt másik topic-ban :-).

1
0