Szerepkörök szerinti regisztráció

Alexander képe

Sziasztok!

Szerepkör szerinti regisztráció, hogy oldható meg?
Létrehoztam egy oldalt A,B,C szerepkörökkel. Regisztrációnál létrehoztam választási lehetőségeket (Beállítások-Felhasználói beállítások-Mezők kezelése, Szerepkör típusa: Lista text,Select list). A regisztrált felhasználó választása persze látszik is, viszont a szerepkört kézzel kell beállítani adminisztrátorként. Ez hogy oldható meg automatizálva?
Köszi!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pityu73 képe

A rules modul fog neked erre megoldást adni.

< utólag szerkesztve >
Új felhasználó létrehozása után eseményhez: hozzárendeled az adat összehasonlítás amit létrehoztál az adminisztrációs oldalon.
Akciónak meg beteszed: Felhasználói szerepkör hozzáadása.
Mondjuk én még egy mezőszintű jogosultságot betennék, hogy utólag már ne tudja módosítani a szerepét csak az admin.

0
0
Alexander képe

Sziasztok!

„Új felhasználó létrehozása után eseményhez: hozzárendeled az adat összehasonlítás amit létrehoztál az adminisztrációs oldalon.”
„mezőszintű jogosultságot betennék, hogy utólag már ne tudja módosítani a szerepét csak az admin”

-ezeket pontosan hogy tudom megcsinálni? Csak két hónapja ismerkedem a Drupal-lal, megköszönném, ha ezt tömören, lépésről lépésre fel lehetne vázolni.

Köszönöm!

0
0
lili_ képe

Alexander képe

Szia, köszönöm a segítséget!

0
0
pityu73 képe

Miután a Rules-re bármikor szükséged lehet még egy egyszerűbb oldanál is, így nem árt megtanulni :)

Itt a példa remélem követhető

Rules

Új szabály
1. Nevet adsz neki és kiválasztod az eseményt:
„Új felhasználó létrehozása után” (mentés)
2. Feltételnek megadod:
„Adatok összehasonlítása”
- Adatkiválasztó: account:field[szerepkör_tipusa] (folytatás)
művelet:
- megegyezik
érték:
- a szerpkőr PL: „A” (mentés)
3. Akciók
„Felhasználói szerepkőr hozzáadása”
- Adatkiválasztó: account
- Érték: az „A”-hoz társított szerep választása. (mentés)

Így létre jött az „A” szerepkőrhöz a hozzárendelési szabály, mikor a felhasználó menti a regisztrációnál a listából kiválasztott szerepét.

Ezt még legyártod a „B” és a „C” -re és kész az automatizálás.

A mezőszintű jogosultságra pedig használhatod ezt: field_permissions Itt megadod, hogy csak az admin tudja módosítani utólag és akkor a felhasználó már nem tudja mentés után átállítani.

Módosításra is van Rules :) „Felhasználói fiók módosítása után”
Gyakorlatilag ugyan azt a szabályt kell legyártanod csak erre az eseményre.
Így ha a felhasználó elrontja a regisztrációnál a szerepét akkor, ha admin javítja akkor lefut ez a szabály és kész is az automatizálása a szerepkőrhöz rendelésnek.
Ha megvagy velük rules alapozónak tökéletes feladat.

0
0
Alexander képe

Szia,igen van még mit tanulni... :)
Köszönöm szépen a kimerítő választ, érthető-követhető. Örülök, hogy ezen a fórumon sok segítőkész profi van, és innen rengeteget lehet tanulni.
Köszi mégegyszer!!!

0
0