Rendezhető field sorrend, többféle field-el

eMeLA képe

Adott egy tartalomtípus, benne egy text és egy image field. Minkét field tetszőleges számú lehet.

Alapesetben (az egyéb beállítások nélkül) a node beküldés űrlap így néz ki:

text field
text field
text field
(újabb elem hozzáadása)

image field
image field
image field
(újabb elem hozzáadása)

Én pedig ezt szeretném:

text field
image field
text field
image field
image field
text field

Választólista:
- text field
- image field
(újabb elem hozzáadása)

Vagyis a két field típust egy átrendezhető listába szeretném egyesíteni. És természetesen a megjelenítésnél is ebben a sorrendben szeretném látni a field-eket

Volt már valakinek ilyen feladata ? Tud valaki rá valami "kész" megoldást ?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

field_collection

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

eMeLA képe

Köszönöm, jó ez a modul, de hogy tágabbra nyissam a függönyt:

A fenti példa az internetes folyóirat tördelési problémájára próbál egyféle megoldást találni. A fenti példát kibővítve az alábbi összetettséget szeretném elérni:

text field (idézet)
A image field (jobbra igazított következő bekezdés körbeveszi)
text field (bekezdés)
B image field (teljes szélességű kép)
C image field (két darab egymás mellett megjelenő kép)
text field (bekezdés)

Látható, hogy 2 féle text field és 3 féle image field-em van (ez ugye megint egy leegyszerűsítés, mert lesz még több is).

Jelen állásban a 6 field_collection-on belül mind az 5 field megjelenik, ami áttekinthetetlenné teszi az beviteli oldalt.

Vagyis azt kellene megoldani, hogy a field_collection-on belül legyen egy választólista, és az ott kiválasztott 1 db filed beviteli mezője jelenjen meg.

Érzésre ezt saját modulba meg tudnám oldani a hook_form_alter-ban, de hátha erre is akad valami kész megoldás, és akkor nem kell programozni... (kerestem a field_collection-hoz valami kiegészítő modult, de ilyet nem találtam)
Valakinek van ötlete ?

----------------------

A végcél az lenne, hogy egy bekezdésekre bontott szövegbe egyszerű módon lehessen képeket, videót, slideshow-ot beilleszteni.
A wysiwyg, vagy pl. kódolt képbeszúrás, vagy a node-okra bontott megoldás (szerintem) nem túl felhasználóbarát, vagy csak bizonyos formákra ad megoldást. Én egy könnyen kezelhető átlátható rendszert szeretnék...

0
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

szantog képe

Ez így elég meredeknek tűnik..
Báár..
Olyat el tudnék képzelni, hogy egy field_collectionbe felveszed az összes kívánt mezőt. + 1 legördülőt, amiből kiválasztja, ami kell. Ehhez a legördülőhöz conditional_fields kell, tehát az itt kiválasztott értéktől függően a megadott mezőt fog betöltődni.
Ez így leírva nem tűnik nagy truvájnak, de se a field_collection, se a conditional_fields nem egy egyszerű jószág, de hátha nem vesznek össze.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

eMeLA képe

Megküzdöttem a conditional_fields-el. Igen ez kell nekem, köszönöm.

Sikerült összehoznom az általam megfogalmazott struktúrát a field_collection + conditional_fields párossal, már csak egy apró bökkenő van, a második field_collection-nál már nem működik a conditional_fields :) (a JavaScript nem az elvártaknak megfelelően működik) De ez már a túlmutat a felvetett kérdésem...

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

0
0

...mit tudok: http://web.termuves.hu

csakiistvan képe

d6-ban volt egy multifield/multigoup vagy ilyemi, azzal be tudod tenni a 2 meződet egy groupba, és a hozzáadással egy újabb mezőpárost pakolgat hozzá(text és image most neked)

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest