Profile2 + taxonomy; kifejezések alapján userek listázása?

hu0882 képe

Drupal7-el dolgozom és egy felhasználói csoport profiljának létrehozásához a Profile2 modult használom.
A felhasználókhoz egy taxonómiát(cégprofil) rendelek. A problémám az, hogy ezután a felhasználókat nem tudom a kiválasztott kifejezés/taxonómia szerint listázni, mert ha jól sejtem a "profil nem viselkedik content-ként" mint a Drupal6 Content Profile modulja esetén.
Van erre valamilyen megoldás?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Én pár nap kínszenvedés után kidobtam a profile2-t, a jelenlegi állapotában használhatatlannak tartottam. (views, panels integráció leginkább)
Sima user fieldekkel és panelsel csináltam kvázi profile typeokat.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

hu0882 képe

Sajnos sima User fieldekkel ugyanaz a problémám. A userek nem viselkednek contentként és nem listázhatók taxonomy alapján. Elkezdtem olvasni a Drupal 7-féle entitás-megközelítésről, de még nem értem...

0
0

Miki

szantog képe

Kell hozzá views + page manager/panels. Csinálsz egy nézetet, ami usereket listáz. Relationshipben felveszed azt a fieldet, ami a usernél a termet tárolja, contextual filterben meg egy taxonomy term id-t. Amint ez megvan, és previewba beírod a term tidjét, akkor már láthatod, hogy működik. Majd jöhet a page manager, /taxonomy/term/%taxonomy_term átírása, és onnantól a már az adott szótár termjénél a userek lesznek listázva.

3
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

hu0882 képe

Nagyon köszönöm a válaszaifat! Még nem sikerült megcsinálnom, de örülök hogy nem reménytelen a helyzetem. Mág ismerkednem kell a page managerrel..
Egyébként a Profile2-vel nem működhez ez a megoldás...?

0
0

Miki

szantog képe

Nem.. Legalábbis nekem nem sikerült összehozni egy dolog miatt: 0 a relationship a profile2 és a user között. Vagyis a profileokat mint "tartalmakat" lehet listázni, de nem lehet userhez kötni.
Én bohóckodtam vele 2 napig, aztán feladtam, egyszerűen nem bírtam rájönni, hogy most az entity_apiban, profile2 views integrációban, vagy ctools contextben essek neki.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

hu0882 képe

De ha a profilok "tartalmak" akkor miért nem kapcsolódnak úgy a kifejezésekhez mint a "rendes" tartalmak? Na jó, tudom, hogy ez most egy nagyon laikus kérdés lett...:)

0
0

Miki

szantog képe

A tartalmak itt egy marha nagy idézőjel inkább hülyeség volt. Entitások ezek nem tartalmak. A tartalmak is entitás, de a core default állapotban a term entitások a tartalom entitásokat listázzák, a profile2 entitásokat meg a usereket manual kell belerugdosni a term oldalakba.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

hu0882 képe

Viewsban megtettem a beállításokat az általad leírtak szerint.

A page managernél a /taxonomy/term/%taxonomy_term -t mire kell átírni?

0
0

Miki

Ramirez_hun képe

Pusztán csak a keresgélő utókornak: http://drupal.hu/comment/73115#comment-73115

1
0

- ad astra per aspera -