Kereső Beállítás segítség kérés

Atesz76 képe

Kedves Drupálosok!

Egy olyan segítségre lenne szükségem, hogy van egy Drupálos óra webshop oldal, amiben nem működik rendesen a kereső nem én készítettem az oldalt, és aki csinálta az már nem elérhető sajnos.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit hogy kellene beállítanom, hogy úgy, működjön a kereső, hogy érzékeny legyen vagy is, pl. ha beírom, hogy 3500 vagy Casio 3500 akkor, amit talál, kiadja, mert ez most sajnos nem működik, csak akkor van találat, ha az órák pontos típusát megadja, az ember a keresőben úgy megtalálja amúgy nem. Durpal 7.35 verzió van.

Én nem nagyon vagyok még jártas a Drupál világában eddig csak joomlás oldalakat csináltam.

Ez a weboldal címe, ha valaki megnézné: http://www.oraker.hu/

Előre is köszönöm szépen a segítséget nagy szükségem lenne rá!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

Erről a keresésről beszélünk? http://www.oraker.hu/search/content/casio%203500

Mert ez a drupal alap keresője, nem lesz képes ilyen összetett keresésre. Ehhez valami SolR kellene, amit jól felparaméterez a developer, és vagy mögé fejleszti a kódot képes lenne így keresni szerintem.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Atesz76 képe

Szia!

Köszi hogy írtál!

Igen erről van szó. Hát mivel sajnos én nem értek a drupalhoz fogalmam nincs arról, amit most leírtál, hogy mi is kellene. Állítólag jó volt a kereső aztán egy frissítés után már nem működött ez a részletes keresés az oldalon. Engem csak megkértek, hogy próbáljam megcsinálni, mert nagyon fontos lenne, csak ugye nem vagyok jártas a drupal világában eddig semennyire.

Esetleg el tudnád mondani egyszerűbben, hogy mit is kéne és hogyan amolyan szájbarágósan?

0
0
pp képe

Valószínűleg meg volt egy kicsit változtatva a core, és ezért tűnt el a funckió egy frissítés után. Meg tudod nézni a korábbi verziót? Van mentésed? Aki updatelte az mentett?

pp

0
0
Atesz76 képe

Nem, sajnos nincs nekem belőle mentett verzió, és ahogy írtam is, aki csinálta az oldalt sajnos nem elérhető

0
0
pp képe

Hát akkor ezt újra meg kell csinálni, vagy csináltatni.

pp

3
0
Atesz76 képe

Értem és van rá valami egyszerűbb mód, mert mint írtam is én nem vagyok járatos a Drupálban?

0
0
Nagy Gusztáv képe

Ott volt a válasz: meg kell csináltatni. Vagyis megfizetni valakit, aki meg tudja csinálni.

0
0

Nagy Gusztáv

pp képe

Mint írtam ez nem beállítás kérdése, ezért egyszerű módja nincs. Nem arról van szó, hogy valaki, valamit kikapcsolt.
De ez mint fentebb is írtam valszínűleg, mert nincs semmilyen mentés, vagy verziókezelés ezért, hogy mi volt, nem lehet pontosan megmondani.

De mondjuk lehet views modullal össze lehet kattintani egy ilyen keresőt, csak azt az oldalba beletenni a megfelelő helyre megint csak szakértelmet igényel.

pp

0
0
Atesz76 képe

Oké értem és köszönöm a válaszokat!
Egy ilyen munkát megcsináltatni, ami rendbe teszi a keresőt KB mennyibe kerülne?

0
0