Galéria ikon kép

osimester képe

Üdv Mindenkinek!

Drupal 6-ot, Views 2.16-ot és Image 1.2-t használom. A views kitesz ikonképet a gallery_terms nézeten belül a galériákhoz. Ez alapértelmezetten a legutóbb feltöltött kép alapján teszi ki.

Amit szeretnék: szeretnék egy feltételt fogalmazni ehhez a művelethez, hogy csak olyan képek között válogasson a galériában, amik tartalmaznak egy jelzőt (checkbox, stb).
Ezt a jelzőt a tartalomtípus beállításoknál adnám a képhez.

Sajnos a views-t hiába próbálgattam, nem leltem megoldásra. Van két terület, ami még nem teljesen világos nekem a views-nál. Ez a kapcsolatok és az argomentumok. Esetleg ezekkel kell megoldani?

Egyszóval szeretném az ikon válogatást egy kicsit jobban paraméterezhetővé tenni.

Ha lehet ezeket a modulokat maximum kiegészíteném új modullal, nem cserélném le őket ha egy mód van rá.

Van valakinek ötlete, esetleg találkozott már a problémával?

Üdv!

OSI - Előre is köszönöm!

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aruna képe

"...amik tartalmaznak egy jelzőt (checkbox, stb).
Ezt a jelzőt a tartalomtípus beállításoknál adnám a képhez..."

Ha létrehozol egy szótárat, amit csatolsz a tartalomtípushoz (term reference), akkor tudsz kategorizálni a tartalomtípus szerkesztésekor. Akár több kategóriába is berakhatod a tartalmat.

A views szerintem elég jól tud szűrni kategóriákra (term-ekre).

-----

A fenti megoldást továbbgondolva a views-t url-ben paraméterzhetővé is tehed.

Pl. a views url-ben megkapja az adott kategória idéjét (term id), és így csak ezt a kategóriát mutatja. Azt hiszem az argumentumoknál kell beállítani.

0
0
osimester képe

Sajnálom, de nem sikerült. Akárhogy babrálok a szűrőkkel, eltűnik az összes galéria. Az argumentumokat egyáltalán nem ismerem, illetve, hogy mire jó és mit tesz a kinézettel. Nincs támpontom, ötletem sincs argomentumokkal, kapcsolatokkal kapcsolatban.

Köszönöm a segítséget! Átügyeskedem valahogy az eredeti megoldással.

0
0