Felfedett szűrő hozzáadása nézethez modulból

fox mulder képe

Üdv!

Olyan modult szeretnék, amelyik minden tartalomtípushoz külön létrehoz egy-egy felfedett szűrőkkel telezsúfolt nézetet. A felfedett szűrők a tartalomtípushoz hozzáadott mezők szerint szűrnek és a nézet minden újabb mező hozzáadása után kiegészül egy újabb felfedett szűrővel (eddig még nem jutottam el, de ez most nem is fontos).

Megcsináltam "kézzel", amit szeretnék (mezők tartalomtípusokhoz rendelése, nézetek létrehozása), exportáltam a nézeteket (ebből látom, mi is egy nézet valójában), majd a hook_views_default_views() implementációban létre is tudtam hozni a megfelelő nézeteket, de igencsak buherálás-szagúan:

Lekérdezem a tartalomtípushoz tartozó mezőket a field_info_instances() függvénnyel és kiszedem a nézet felfedett szűrőinek felépítéséhez szükséges dolgokat a field_info_field()-ből.

De biztos van ennek szebb módja, hisz a Views tudja ezt magától is. Olyasmit keresek, hogy betolom egy Views objektum egyik végén a mezőt és kiadja a másikon a felfedett szűrőt.

Játszadozott már valaki ilyesmivel?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
fox mulder képe

$view = views_get_view('<nézet neve>');
$filter_id = $view->add_item('default', 'filter', '<tábla neve>', '<mező neve>');
$view->set_item_option('default', 'filter', 'exposed', TRUE);
$view->set_item_option('default', 'filter', 'expose', array(
  'label' => '<amit akarsz>',
  'identifier' => $filter_id // Ez mindenképp kell
));
$view->save();
0
0

Fox Mulder