Drupal Commerce termékek

makgab képe

Üdv!

A Drupal Commerce-ben a termékek - ha jól látom - nem egy tartalomtípusként jönnek létre, hanem a modul "saját elemei". Tehát a Product az nem egy tartalom típus, hanem csak a Bolt (Commerce) modul látja.
A commerce honlapján meg azt írja, hogy "Product" és "Product Display" típusok definiálhatók:
http://www.drupalcommerce.org/node/294

A "Product Display" hivatott elvileg láthatóvá tenni a terméket.

Nálam a node/add/product_display a tartalomtípusokat hozza fel, nincs "Product Display". Csak nálam van így?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pityu73 képe

Igen a Drupal Commerce-ben csak product van és ezt jelenítheted meg egy tartalom típusban pl.: product_display-ben mezőként.

Vagy egyesével
product-display
-product

vagy csoportosítva

product-display
-product
-product
-product
-product

0
0
makgab képe

Nekem kell létrehozni egy "Product Display" tartalomtípust?

0
0
pityu73 képe

Úgy hogy a tartalomnál egy hivathozás mezőt viszel fel ami a productra hivatkozik. Másnéven a tartalomba ágyazod a terméket hasonlóan mint a node_reference.
Bolt modell
(raktár)
A productnál csak a legszükségesebb adat van:
Név
SKU
Termék ár
Kép
stb stb...
(polc)
a product_dysplay-nél:
Lehet a taxonomia
leírás
stb..stb..
Így sokk variációt hozhat létre a termékkekkel kapcsolatban, de árazásnál csak a legfontosabb adatokkal kell foglalkozni (raktár rész)

0
0
makgab képe

Azt jól látom, hogy a termékekhez rendelhető termékcsoport, azaz a "product type", csak egyszintű?
Tehát egy termékcsoportnak (product_type-nak) nem lehet alcsoportja?

0
0
pityu73 képe

Legjobb ha egy kicsit elfelejted az übercartot, mert egy kicsit másképp épűl fel.
Termék tipusod is több lehet:
Poló
Pohár
Toll
Így mindegyiket elláthatod egyedi mezőkkel.

A product display-nél pedig felvehetet egyesével is (csak egy termék tipus egy tartalomban):
Poló
-poló

vagy
xxxx márkájú polók:
-xxxx poló rövid
-xxxx poló hosszú

vagy
drupal logóval ellátott termékek(több termék tipus egy tartalomban):
-drupal logós poló
-drupal logós bögre
-drupal logós toll

Attribútomot se nagyon keress az elgondolás az, ahány terméket van egy tipusból és mindnek más az ára akkor annyi terméket hozz létre könnyebb árazni egy szinten mint több szinten:
Piros poló s
Piros poló m
Piros poló l
Piros poló xl
Kék poló s
Kék poló m
Kék poló l
Kék poló xl

Ha az ár nem változik példáúl a színnél akkor a produknál is felvihetet egy selectlistában és azokban tárolod a színt.

Kicsit szétrobbantották a termék kezelés és a termék megjelenítés módját, de ezzel több lehetőséget is kaptál, viszont több fejfájást is okoz.

0
0
makgab képe

ok, van benne valami.
egyre jobban tetszik, ahogy beleásom magam. :)

0
0
nevergone képe

Úgy tudom, hogy a tervek szerint valamit kezdeni fognak ezzel a Display Node-dal (lehet, hogy meg is szüntetik), mivel sokan nem értik a lényegét, és nincs még meg az automatizmus, ami egy termék szerkesztésekor automatikusan frissíti a hozzá tartozó Display Node-ot is.
Ez utóbbiról bővebb infó itt: http://drupal.org/node/1300170

0
0
dj képe

ha a productban vannak a mezők és azt módosítják akkor a hivatkozás lévén a dispaly node a módosított infót mutatja, ha meg a display node-ban generálták a mezőket akkor nem a terméken módosítanak és azért frissül rendesen a DN.

Azért, mert sokan nem értik a lényegét nem biztos, hogy ezen kell változtatni, csomó modul van aminek sokan nem értik a lényegét ;)

0
0

Üdv!
Dudás József

nevergone képe

Oké, de magyarázd meg az egységsugarú megrendelőnek, hogy ha törli a product-ot, akkor még a Display Node megmarad, és fordítva is. Nem értik, hogy miért kell kétszer adminisztrálni mindent, ha ők csak egy egyszerű webáruházat akarnak, amiben van öt póló meg két kisgatya. :)

0
0
pityu73 képe

Készül már a modul :)
Ezzel gyakorlatilag az übercart termék felvitel módot imitálják, de mégis megmarad a termék és a termék megjelenítés különválasztása.
Itt a product_display tartalomba ágyazták a product űrlapját, amit ott helyben szerkeszthetünk akár többet is. Így nem kell csak egy oldalról megközelíteni a termék felvitelt.
Tegnap teszteltem csak összeakadt nekem szerintem a commerce_product_display_manager-el ami szintén ezt a megoldást próbálja lekövetni csak a product oldalról. Ennél a product létrehozásakor egyben létrehozhatjuk a display oldalát is, vagy elhelyezhetjük egy már létezőben. Igaz itt csak a tartalom címét hozhatjuk létre és minden mást utólag kel amit a tartalomnál nem automatizáltunk pl: taxonómiába rendezést. Plusz kapunk egy drag&drop felületet amiben dobálhatjuk a termékeket a meglévő tartalmakba.

OFF
rszrama-nak ebbe az egybe nagyon beletört a bicskája, hiszen tegyük a szívünkre a kezünket az übercart kényelmes termékfelviteli módját sírja minden webáruház építő. Ott lehetett egy lépésben egyszerűen a Feeds-el terméket létrehozni ill. frissíteni vagy a jó öreg node import is használható volt tömeges termék felvitelre.
És azért ez emészthetőbb egy mezei termék féltöltőnek aki majd nap mint nap használja a webáruházunkat. (de ez csak privát vélemény)
ON

9
0
nevergone képe

Szuper dolgokat mutattál, nem ismertem ezeket a modulokat. Te melyiket javaslod a Product és a Display Node egyszerűbb kezeléséhez?
Sajnos csak egy pontot tudok adni neked, pedig adnék bőven! :)

0
0
pityu73 képe

Én mindenféleképp a inline_entity_form felől indulnék.
Itt a tartalom felől gyakorlatilag egy lépésben felvihető a termék az összes hozzákapcsolt adattal együtt. Remélem a Feeds modult és a commerce_feeds-et is hozzá optimalizálják. A tömeges áru feltöltéshez, ill. más áruházakkal való összekapcsolásához. A tömeges ármódosítással nincs velük gond mert az úgy is a product oldalon végezzük ahhoz meg bőven elég az alap adat.

Ha ezt megoldják szerintem sokakat át csábítanak az übercart-ról, mert azért még nem írnám le ugyanis jót tett nekik a konkurencia. Az Ubercart 3.x-ben egy egyszerű áruházat már most is össze lehet kattintgatni, és már nagyon sok modult is hozzá igazítottak a hatosból.

A Product Display Manager jó kezdeményezés, de szerintem pont a lényeget hagyták ki. Ugyan is hibába vihetem fel a termékkel együtt a display oldalát ettől még mindig át kell lépnem oda, hogy ott befejezzem a maradék műveletet ami nem jön létre a tartalom mentésekor. (értsd: katalógusba rendezés stb.. )
Igazából ezt a részt a Rules modul segítségével és az itt lévő példák segítségével kiváltható.
A drag&drop felület is ötletes, de 3000 termék és legalább ennyi tartalom esetén már azért nem egyszerű bedobálni a létrejött termékeket az előre létrehozott tartalmakba.

Röviden ennyi... tesztelem még tovább őket, mert sajnos tegnap összeakadtak :)

3
0
uniquevisitor képe

Köszi az infókat, nagyon jó ez a szál. Várjuk a további beszámolókat. köszi még1x

0
0
makgab képe

Ilyesmi lenne a termékcsoport hierarchia, pl.:

- CSÖVEK-CSATORNÁK
   - VÉDŐCSÖVEK
   - KÁBELCSATORNÁK + VÉGDARABOK
      - GYÁRTÓ #1
      - GYÁRTÓ #2
         - KÁBELCSATORNÁK  // <- itt vannak a termékek
      - EGYÉB GYÁRTÓK
         - KÁBELCSATORNÁK  // <- itt vannak a termékek
         - VÉGDARABOK      // <- itt vannak a termékek

Taxonómia kellene? Ehhez viszont minden terméket product_display-ként létre kell hozni(?). Vagy az említett modul kellene: http://drupal.org/project/inline_entity_form?

0
0