Commerce, termékfeltöltés tagokkal

Alexander képe

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni Commerce-vel kapcsolatban. Kezdő Drupalos felhasználó vagyok és tanulás szempontjából egy összetett feladatot szeretnék megoldani. Telepítettem a Commerce modult,és azt szeretném megoldani, hogy termékeket ne csak az admin tölthessen fel az oldalra, hanem az a tag is aki jogot,szerepkört kap rá.
Próbáltam a jogok beállításánál engedélyezni a termékfeltöltést regisztrált tagnak is, de nem működik...
Amire még gondoltam, hogy tartalomtípus létrehozása a szükséges mezőkkel, de ezt hogy lehetne a Product display-el összekötni?
Mi a véleményetek, vagy esetleg van valami más megoldás is? Tanács?

Köszi

Drupal verzió: 
makgab képe

Hozz létre egy szerepkört azoknak akiknek engeded a termékfelvitelt, majd a következő jogok kellenek:
* Filtered HTML szövegformátum használata
* Full HTML szövegformátum használata

* Product Display: új tartalom létrehozása
* Product Display: saját tartalom szerkesztése
* Product Display: bármely tartalom szerkesztése
* Product Display: saját tartalom törlése
* Product Display: bármely tartalom törlése

Overlay
* Hozzáférés az adminisztrációs átfedéshez

Product
* Terméktípusok adminisztrációja
termékek beállítása
Bármilyen típusú termékek létrehozása
Bármilyen típusú saját termékek szerkesztése
Bármilyen típusú termék szerkesztése
Bármilyen típusú saját termékek megtekintése
Bármilyen típusú termék megtekintése

* Adminisztrációs oldalak és súgó használata

Toolbar
* Adminisztratív eszköztár használata

Persze ezen finomíthatsz.

0
0
Alexander képe

Köszönöm a választ! Kipróbáltam, de viszont a Product Display csak azokat a termékeket engedi kiválasztani, amik már előre létre vannak hozva adminisztrator álltal a Commerce termékeknél. Jogoknál a Product jogokat beállítottam. Azt szeretném elérni, hogy a felhasználó saját termékeket tudjon felrakni az áruházba. Helyesbítem a példát: az oldalra regisztrál Teszt Béla, aki szerepkört, és bizonyos jogokat kap, létrehozhat egy bemutatkozo oldalt ahol leírhatja hogy ő pl.gipszből szobrokat készít, és termékeit feltöltheti az áruházba.
A bemutatkozó oldalt szerintem Tartalomtípusból, mezőkblől lehetne felépíteni, de ez hogy köthető össze a Commerce-vel?

Köszi!

0
0
zedclans képe

Úgy emlékszem erre van külön disztro, is, ha jól emlékszem, "commerce marketplace" a neve,

0
0
Alexander képe

Köszi a Commerce marketplace tanácsot! Megpróbáltam feltenni, de sajna nem sikerült, engedélyezéskor egy oldalnyi adatbázishibát felsorol :) Egyenként feltettem hozzá a szükséges modulokat, valószinűleg ütközik valamivel...
Viszont a példánál maradva valamilyen tanács amin el lehetne indulni?

Köszi

0
0