Blokkhoz template?

silytb képe

Lehet akár blokkokhoz is templatet létrehozni? Mondjuk, ha a blokkom: block/8 akkor lehet mondjuk block-8.tpl.php -t létrehozni hozzá? Azt látom, hogy div-ekbe teszi a blokkokat, pl tehát nincs saját url-je..de talán mégis:)
Nem szeretném a php filtert engedélyezni, viszont egy blokkomban szeretnék php-t is használni, ezért gondoltam, megkérdem, lehet-e ennek is külön template fájlt létrehozni.

vagy, ha nem lehet, akkor hogy lehet elérni, hogy egy modul egy bizonyos blokkban fussom, vagy oda print-elje az eredményt..?

üdv.

Drupal verzió: 
tatarbj képe

Szia,
a block-oknál az alábbi a feloldási szabály:
- ha létezik, akkor használja: block-[modulename]-[delta].tpl.php
- ha előbbi nem létezik, de ez igen, akkor használja: block-[modulename].tpl.php
- ha előbbiek nem léteznek, de ez igen, akkor használja: block-[regionname].tpl.php
- és ha a fentiekből egyik sem létezik, akkor marad a jó öreg block.tpl.php :)
Tehát amit te kérdezel, arra határozottan IGEN a válasz, viszont így:
tudni kellene, hogy mi/melyik module hozza létre ezt a block-ot, mert akkor jobban meg tudod címezni. Ha te kézzel hozod létre, akkor - ha jól tudom - a block lesz a barátod, tehát akkor: block-block-8.tpl.php (mert a block modullal hozod létre és a deltája 8-as)
Egyébként ilyen és ehhez hasonló dolgokhoz jó kiindulási alap lehet ez:
http://www.packtpub.com/article/dynamic-theming-in-drupal6-part1
Illetve a Drupal 6 Theming könyv ja és persze a Devel modul és annak is Theme Developer része.
Üdv, tatarbj.

3
0

---
Tatár Balázs János

silytb képe

Nagy segítség volt, amit írtál. Én hoztam létre a blokkot, így block-block-8.tpl.php -vel oldom meg, és müxik gyönyörűen a dolog. köszi, mégegyszer!

És a packtpub.com-os linket is.
üdv.

0
0
tatarbj képe

Szívesen, arra vigyázz majd, hogy ha máshova pakolod a magad által létrehozott block-ot, akkor lehet át lesz számozva a deltája, bár ilyenkor nem tudom mi van... (régebben d6-on tapasztaltam ilyet, aztán pakolhattam át a template-ek nevét, vagy volt valami...)
Üdv, tatarbj.

0
0

---
Tatár Balázs János