adatbázis telepítési hiba

papps képe

Sziasztok!
kezdő drupalos vagyok, és a 6.os verzió telepítésénél, ezt a hibát írta ki az adatbázis telepítésénél. valakinek van valami ötlete mi lehet a baj??
Előre is köszönöm a segítséget

Warning: fopen(./sites/default/settings.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in C:\xampp\htdocs\drupal\includes\install.inc on line 235

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\drupal\includes\install.inc:235) in C:\xampp\htdocs\drupal\includes\install.inc on line 617

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\xampp\htdocs\drupal\includes\install.inc:235) in C:\xampp\htdocs\drupal\includes\install.inc on line 618

Drupal verzió: 
pp képe

settings.php-t nem tudja megnyitni.

- Készítettél másolatot a sites/default/default.settings.php fájlról ugyan ide settings.php néven?
- A webszerver(vagyis mindenki) tudja írni az adott fájlt?

pp

1
0
papps képe

igen, csináltam másolatot, lehetséges, hogy a webszerverrel voltak a gondok, mert most működik. köszönöm a segítséget!

0
0
papps képe

Sajnos belecsúsztam egy újabb hibaüzenetbe:

HTTP kérés állapota Nem sikerült
A rendszer vagy a hálózat beállításai nem teszik lehetővé hogy a Drupal weboldalakat érjen el, ami csökkentett működést eredményez. A hiba oka webszerver vagy PHP beállítás lehet és javasolt kijavítani, hogy működjön a rendelkezésre álló frissítési információk letöltése, hírcsatornák betöltése, OpenID felhasználásával történő belépés vagy más hálózat függő szolgáltatás.

ilyenkor mi a teendő?

0
0
pp képe

szolgáltató

"A hiba oka webszerver vagy PHP beállítás lehet és javasolt kijavítani"

Ilyenkor a szolgáltató tud segíteni.

pp

0
0
aruna képe

van a webszerver? Nem látok a threadben utalást más szerverre.

papps: Ha localhoston van, akkor neked kellene nézegetni a logokat. A webszerver és php logjait.

0
0
papps képe

localhoston vagyok, és az xampp-ot használom

0
0