Köszönet e cikkért mib kollégának.
Elöljáróban annyit szeretnék megjegyezni, hogy nagyon sok galéria leírás van, viszont egyik sem elégítette ki azt a tudást amit elvárnék, így nekiálltam megcsinálni a sajátomat, amit ugyancsak lehetne még tökéletesíteni (és hogy mit azt majd a végén részletezem), de a célnak megfelel.
Először létrehozunk 2 imagecache kép mintát, amit használni akarunk majd a galéria kiskép és nagykép megjelenítéseknél (referenciak_kiskep, referenciak_nagykep).
Ez után 1 új tartalom típust (galéria) csinálunk, amiben kikapcsoljuk az alapértelmezett beállításokban hogy címlapra kerüljön, és ha van a hozzászólásokat is tiltjuk,
hozzáadunk egy fupload mezőt, és a következő beállításokat eszközöljük rajta: a multiple images per node-t választjuk, filepaths beállításba beállítjuk hogy az url-t és a file nevét tisztítsa meg, nagy betűket kicsinyítse le (az útvonal beállítás opcionális, én szeretem ha külön menti el a többi file-tól), ezen kívül hogy szükséges és az értékek száma korlátlan.
A mező megjelenítésben label-t kikapcsoljuk, bevezetőre beállítunk egy kép megjelenítést (mindegy hogy mit, mivel nem ezt használjuk), a teljes nézetet meg elrejtjük.
A viewsban 2 nézet fogunk létrehozni. Az egyik a galériákat gyűjti össze, a másik a node típust (galeria) formázza meg.
Hozzunk létre egy új nézetet, névnek adjuk page_galeriak (ahol a page utal arra az oldalra ami a galériákat összegyűjti), nálam ez a referenciak oldal, így én a referencia_galeriak nevet adtam neki (továbbiakban page helyett a referenciát használom). A view type tartalom. Adjunk hozza egy page nézet típust. Sok beállítási lehetőség van de ami nekünk fontos az a következők:
A szűrőknél 2 dolgot állítunk be, tartalom: közzétett és tartalom típus: Galéria
A mezőknél ami fontos a tartalom: fupload mező amit a galeria típusnál beállítottunk. A többszörös értéket pipájuk be és értéknek adjuk az 1-et. A formátum résznél meg válasszuk az a imagecache mintát amit a kis képekhez készítettünk (nem a lightbox2-féle verziót).
A page settings-nél meg állítsuk be a pathot és a menüt amihez hozzáadjuk.
Hozzuk létre a második nézetet is:
Név referencia_node_content, view type tartalom. Adjunk hozzá egy új node_content nézet típust. A szűrőknél a beállítások ugyan azok mint az előbb, a mezőknél annyiban módosul hogy nincs többszörös érték csoportosítás és a formátumnál a lightbox2-t állítjuk be a kiskép nagykép váltáshoz. (ligthbox2: kiskep->nagykep). Az argumentumnál a tartalom node id-t állítjuk be és ami fontos az a validator galéria típus. A node content settings-nél a tartalom típus a galéria.
Ezzel meg is volnánk. Ami még hiányzik az egy vissza link a galériákból, amit könnyen hozzá tudunk adni a node_content view template file-hoz. Mivel én a rács megjelenítést használom a tpl.php-m a views-view-grid--referencia-node-content--node-content-1.tpl.php. A file végére illesszük be ezt:
ahol a referenciak az a oldal ahol összegyűjtjük a galériákat.
Ami kimaradt az a galériában galéria funkció, ami könnyen megoldhatunk a node reference url widgettel, viszont ez még több megoldandó feladatott eredményezne. pl. hogyha kitörlünk egy szülő galériát akkor az összes gyermek galériát is kitörölje a képekkel együtt. Ezen kívül még kéne egy breadcrumb funkció ahol a galériákat tudnánk nyomon követni. Az én véleményem az hogy ez csak összezavarná usereket, így jobb ha galériának nem lehet gyermek galériája.
A filefield path beállításánál nekem nem működött a külön galériák szerinti kép mentés, és az imagecache sem törli ki a létrehozott majd törölt képek file-jait. (és ezzel a modul fejlesztők is tisztában vannak, szal még nem tökéletes). A másik hiba ami még előjöhet hogy fupload modul nem kompatibilis az fck editorral így minden a törsz mezőbe beírt szöveget töröl és <!--break-->
jelet írja be helyette így én ideglenesen ki is kapcsoltam fck editort a galéria tartalom típusnál.
Sok sikert hozzá, MiB
Csatolmány | Méret |
---|---|
views_referencia_galeriak | 5.29 KB |
views_referencia_node_content | 4.79 KB |