Webform mentése

serenic képe

A Drupal 7 webformoknál bekapcsolható a "Save as draft" gomb, de sajnos ez csak bejelentkezett felhasználóknál elérhető. Egy olyan megoldásra van viszont szükség, hogy a több oldalas webform kitöltése közben megállhasson, attól függetlenül, van-e a már accountja és elmenthesse azt. Akár olyan is jó lenne, hogy tudna regisztrálni a kitöltés közben, de erre sem találtam modult. A regisztrációhoz eleve emailes megerősítés kell, tehát ezzel megint csak elmegy a formról és esetleg elvész neki az egész.

Drupal verzió: 
aruna képe

"webform kitöltése közben megállhasson, attól függetlenül, van-e a már accountja és elmenthesse azt"

A szerver oldalon nem tudsz menteni, mert nem azonosítható egyértelműen a user és session-je (amibe menthetnél), pl. ha bezárja a böngészőt, esetleg új ip-t kap a felhasználó gépe, egy ip mögött több gép van stb.

Akkor marad a kliens (böngésző) oldali adattárolás:

http://www.w3schools.com/html/html5_webstorage.asp

"Akár olyan is jó lenne, hogy tudna regisztrálni a kitöltés közben, de erre sem találtam modult."

Szerintem írd ki a form elején, hogy regisztráljon a kitöltés előtt, esetleg ne is engedd regisztráció (majd belépés) nélkül kitölteni a formot.

1
0