Webáruház számított ár??

veezee képe

Sziasztok!

Már napok óta keresek bármilyen normális megoldást, eddig eredménytelenül.A probléma: Webáruház termékeinek négyzetméter ára van. A vásárló által megadott szélesség és magasság paraméterek alapján rendelhető a termék. A fizetendő árat tarmészetesen a megadott paraméterek és a négyzetméter ár alapján kellene számolni. Nem tudom, hogy lehet mindezt (bárhogy) megoldani a drupal keretei között.

Esetleg valaki találkozott-e hasonló problémával?

Drupal verzió: 
Geva képe

Javascripttel lehetne a mennyiséget kiszámolni,
a mennyiséget befolyásoló két - szélesség és magasság - mezők onchange eseményével indítva
- js-t a sminkbe kell beépítened: az info fájl, a mezőkhöz kell még beépíteni a js meghívását.

0
0
veezee képe

Kedves Geva.

Köszönöm az ötletet.

Ha jól gondolom, akkor létre kell hozni egy új tpl fájlt és abban kell a js-t futtatni?

0
0
csakiistvan képe

Nem, megcsinalod a scriptet, es beteszed a sminked info filejaba:

scripts[] = myscript.js

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Geva képe

szamol.js fájlban megírod a számolást végző szoroz() functiont pl. és a sminked info fájljában definiálod: scripts[] = js/szamol.js - a jobboldalon az info fájlhoz relatív útvonallal megadva, a tárolás szerint

A js szoroz() meghívását, az onchange eseményhez kötve - a sminked template.php fájljában elkészítened - ha még nem lenne ilyen fájlod, akkor ezt létre kell hoznod - és hogy mit is kell itt átírnod, annak pontos meghatározásához szükséged lesz a devel modulra esetleg a devel_themer modulra.
(javascript html dom events)
szívesen :-)
hajrá, hajrá

0
0
veezee képe

Kedves GEVA sokat segítettél. :)
Remélem így már boldogulok.

0
0
veezee képe

Sajnos a kérdés továbbra is magas nekem, mint malacnak a szalmakalap. ha nem gond, kérlek segíts nekem újra néhány kérdésben(természetesen nem kész megoldást kérek, csak a hozzá vezető utat, ha nem kellemetlen számodra.
Hogy lehet a sminkbe megjeleníteni a text mezőket.

A js hogy adja át a számított értéket a kosárnak?

Köszönöm a türelmedet: vz

0
0
Geva képe

én meg még azt sem tudom melyik webshopot koptatod :-)

- a js hívását (onchange eseménnyel) kellene belevarázsolni a termék form-jának megfelelő mezőibe, kérlek, nézd át az ajánlott linkeket, hogy azt értsd és tudjunk továbblépni

a theme devel modult használatba vetted? ...azzal roppant egyszerűen rá kellene bökni az érintett területre.
...lehet hogy a form-ba elég lenne belenyúlni, abba a form-ba amelyik tartalmazza az érintett mezőket.
(persze a smink template.php fájljában)

0
0
veezee képe

Nekem ez a rendszer vhogy érthetőbb. A commerce számomra egyelőre elég logikátlan és nehézkes, bár nyilván bennem van a hiba.

A Theme devel modult felraktam(bevallom, nem ismertem). Valóban tök jó, tetszik.Megpróbálom megtalálni a kellő formot, bár nem igazán látom még a fényt az alagút végén :)
Mindenesetre köszönöm a türelmedet.

Esetleg vmi szakirodalmat tudnál-e ajánlani a sminkek ilyetén rejtelmeiről?

szép estét vz

0
0
Geva képe

javascript
theming forms

mindkét belinkelt oldal a Theming guide-ban van, ez legyen a fő támpontod,
így nem tudok további részletekben segíteni,
ezt nem lehet innét megjósolni, amúgy uc 3-ban nem számoltam még javascripttel mennyiséget, uc 2-ben van kódom
(talán az theme_uc_product_add_to_cart_form() az érintett, de még az sem kizárt, hogy a js-ből el tudod indítani a számolást és az eredmény mentését a mennyiség mezőbe - nincs több időm tanulmányozni)

0
0
nrg képe

js-t a csak a megjelenítésnél használj informális jelleggel, a számolási logika és az ellenőrzést mindenképp egy modul végezze. Ha csak a javascriptre hagyatkozol könnyedén módosíthatják hozzáértők a végösszeget!

2
0
veezee képe

Sok segítséget kaptam, így sikerült megoldani az ügyet.

0
0