Update PHP kiakad

oil.ali képe

Sziasztok,

Az update.txt segítségével lépésről lépésre frissítenék egy oldalt, de nem megy.

Több verzióval is hasonló problémám akad, pedig lépésről lépésre mindent megteszek.

7.34 alatt az update.php nem fut le. Fehér képernyő.

7.36 alatt "Fatal error: Cannot redeclare theme_link()" hibaüzenettel áll le.

Fontos volna az adatok megőrzése, kérlek, írjatok tippeket, hogy mi lehet a gond.

Köszönöm.

SecMan képe

Kicsit pontosabban leírhatnád, hogy milyen lépéseket végeztél el és hogyan.
Milyen verzióról frissítenél milyen verzióra?

Éles szerveren próbálkoztál vagy localhoston?
Biztonsági másolatod van-e működő állapotról? Fájlok + adatbázis?

0
0
oil.ali képe

Az update.txt minden lépését elvégeztem, beleértve a a mentéseket is.

Gyors összefoglaló:

Csak core modulok maradtak
Template alaphelyzetben
default.settings.php törölve
Fájlok a sites könyvtáron kívül törölve
htacces.visszamásolva
6.35 frissítve -> 7.34/56 felmásolva (külön külön természetesen.)
update.php futtatva

Hiba.

Ezt találtam, de igazán nincs benne ötlet és nem a frissítésre vonatkozik: https://www.drupal.org/node/2375345

Köszi

0
0
tompagabor képe

Jól értem, hogy Drupal 6-ról váltanál Drupal7-re?

0
0
oil.ali képe

Szia, pontosan ez a helyzet. Irdatlan mennyiségű adatom van, és nem hagynám veszni a dolgot.

Korábban már frssítettem Drupalt, éppen a leírtak alapján, de most egyszerűen nem megy.

* bár magával a leírással is gondom van: ezt kéri: Disable all modules that are not listed under "Core-required" or "Core - optional".

Namost, az én 6.35-ömben nincs szűrési lehetőség. Honnan lehet tudni, hogy a modul Core?

0
0
nevergone képe

„Honnan lehet tudni, hogy a modul Core?”

Onnan, hogy az alaprendszer modules könyvtárában van.

„7.34 alatt az update.php nem fut le. Fehér képernyő.
7.36 alatt "Fatal error: Cannot redeclare theme_link()" hibaüzenettel áll le.”

Remélem fájlt minden letöröltél előtte (az egyedileg fejlesztett modulok és sminkek maradhatnak). A „redeclare” arról szól, hogy a theme_link() függvény kétszer szerepel a rendszerben. Szóval tippem szerint valami ott maradt a régiből és ez okozza a problémát.

Én amúgy nem szenvednék a frissítéssel, ha nem kötelező. Feltelepítenék egy üres Drupal 7-es oldalt és beizzítanám ezt a két modult:
https://www.drupal.org/project/migrate
https://www.drupal.org/project/migrate_d2d

Ezekkel az új oldaladra át tudod tölteni a régiről az adatokat. Nekem eddig mindig bevált, de garanciát nem adok rá.

1
0
oil.ali képe

Nekifutottam, jó lehet ez. A képek/videók exportját (iszonyat mennyiség 8 giga felett) kikapcsolatam, és elindítottam a migratort. Elakad 30%-nál. Összeférhetetlen adattípusra gyanakszom.

Bocsánat a buta kérdésért, nyugodtan válaszolj szaknyelven, programozó vagyok, CMS-ek közűl a Joomlát ismerem, és bőven van tapasztalatom is, de ez most feladta a leckét.

Update -> A taxonomy adatokat manuálisan kell megadni? Találtam egy példavideót, abban nem így volt, igaz, azok csak blog típusu adatok voltak.

Update 2 -> most úgy tűnik, hogy a CCK-okozza a hibát. Lehetséges ez?

0
0
nevergone képe

Szia!

a Migrate azért összetettebb, mint egy sima frissítés, mert neked kell megadnod, hogy mit hova migráljon (pl. tartalmak, mezők).

0
0
szt képe

Nem kell szűrés, egyszerűen a modulcsoportokról van szó:
"Core - required" = "Alaprendszer - szükséges"
"Core - optional" = "Alaprendszer - nem szükséges"
Viszont ha már itt elakadsz, és irdatlan mennyiségű adatod van, akkor ez nem lesz könnyű projekt (a főverzióváltás amúgy sem piskóta).
Ha sok contrib modulod van az oldalon, akkor azzal el lehet bíbelődni egy darabig.
A 16. pont lesz kemény igazán.

1
0
SecMan képe

Bár 6-oshoz nem használtam, de gondolom ua.:
Module Filter

Én mindenképp a legfrissebb 7-es verzióval probálkoznék tovább a helyedben.

A sminkeknél beállítottad a Garlandot? A többit letiltottad?

1
0