Spam regisztrációk, regisztráció kikapcsolása "command line"

zolip képe

Hello

van egy drupal oldal, százával jönnek a robot regisztrációk. Az oldal tulajdonosát sajnos nem érem el, de az adatbázishoz van hozzáférésem.
Adatbázisban hol lehet átállítani és milyen értéket kell megadni, hogy csak az admin hozhasson létre új felhasználót?

köszönöm!

Z

szantog képe

Haat, nagyon nem illik ilyet művelni, de talán ebben az esetben némi kukoricán térdeplés mellett elfér.
A variable table user_register értékét kell keresned. Szerencsére ez egy elég 'biztonságos' változó, értsd, elhanyagolható esély van, hogy bármilyen hook befolyásolná ezt a normál form mentéskor.

Szóval mivel serializált a variable tábla értéke, ez kell neki: s:1:"0"

Amúgy ha végleg eltűnt a tulaj, érdemes az uid 1 emailcímét átállítani a user táblában, és kiküldeni egy jelszóemlékeztetőt.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

zolip képe

Köszönöm, megnézem.
Meglesz a tulaj, csak lassan reagáló.
Biztos, hogy illik ilyet tenni, örülni fog neki. Jelenleg egy rendes felhasználó van, az admin, és olyan 6000 körüli spam mely két nap alatt jött össze. Az oldal évek óta megy, most találtak rá a robotok.

0
0
szantog képe

Az 'illik'-et nem a morális értelmében említettem, hanem drupal szemléletben. Ott az ilyen direkt db turi, amit nem illik az esetek 99.9%-ában.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

zolip képe

hát most kell:) 1 perc alatt 23 új...

0
0