Saját modulban formon keresztül saját táblába mentés.

Laszlo1818 képe

Sziasztok,

Drupalos rendszerrel ismerkedek pár hete a projektemmel kapcsolatban.
Eddig felfedeztem a felületet, modulokat telepítettem használtam. A
drupal oldalán található saját modulkészítő tutorialon végig mentem és
értelmeztem, de elakadtam az átírása közben.
A problémám az lenne, hogy nekem olyan modult, modulokat kellene írni,
ahol saját formok segítségével adatokat lehet elmenteni adatbázisban
saját táblában. Ehhez, viszont nem találtam egyelőre tutorialt.
Néztem a webformot is de azzal olyan problémám van, hogy szeretném az adatokat összekötni másik táblával és abból felsorolni elemeket, de ezt nem tudtam megvalósítani benne.
Ezért szeretnék kérni egy kis útmutatást, mit és hogyan érdemes
drupalban. Illetve, hogy lehetne jól összerakni egy ilyen rendszert?

Előre is köszönöm.

Üdv,
Laci

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pp képe

Túl tág a feladat. Erre csak azt lehet mondani, hogy az Examples modult töltsd le és azt nézd meg.

1
0
Laszlo1818 képe

Szia,

Elhiszem, és bocsi általánosságért de most leírom kicsit pontosabban mit szeretnék. Egy olyan rendszer kellene nekem, amiben félig strukturált adatok lesznek. Ez azért kell mert több paraméter is tartozhat egy képhez és ezeket lehet később adnám meg. Tehát ezt úgy képzeltem konkrétan el, hogy egy form, ahol lementenék egy képet névvel típussal, leírással, forrással ez menne az egyik táblámba. A formon alatta pedig akárhány paramétert fel lehetne vinni a képhez. Szélesség, pixelszám stb, amit utólag vagy éppen gondolunk lényeg az akárhány paraméter. Ez egy másik táblába szeretném a kép id-val összekötve. Ehhez terveztem egy saját adatbázist, amit szeretnék használni. Szerintem ezért kellene egy külön module, amiben kialakíthatom a saját formomat és elmenthetem a külön külön az a képet és a paramétereit.
Remélem így már pontosabban leírtam.
Ebben tudnál nekem segíteni picit, hogy lehetne a legpraktikusabban megoldani ezt? Tényleg kellene hozzá saját modul vagy valamelyik már meglévőt szabjam személyemre.

Másik kérdésem ettől független, hogy Symfony-t használtam eddig és láttam, hogy drupalban is lehetne, valahogy a Doctrine használni, aminek nagyon örülnék de csak az 5-drupalban láttam még. Azt miképpen lehetne használni?

Bocsi a rengeteg kérdésért, most kezdtem el a drupalt de kicsit bonyolultan szeretném, ezért sok a kérdés.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Laci

0
0
Nagy Gusztáv képe

Szerintem jobban meg kellene ismerned először a Drupal lehetőségeit, mielőtt gőzerővel modulfejlesztésbe kezdesz. Az elmondottak alapján neked egy önálló tartalomtípusra van szükséged egy kép mezővel, és további szöveges, stb mezőkre az attribútumokhoz. Ennyi.

0
0

Nagy Gusztáv

Laszlo1818 képe

Köszi,

Nagyon hasznos a könyv elolvastam végig de sajnos nekem saját adatbázistervem van és abba szeretnék elmenteni egy modullal, ilyen típusú könyv cikk magyarul létezik, szerinted?

Üdv,
Laci

0
0
szantog képe

Hacsak nem valamilyen külső rendszer integrációról van szó, 99%, hogy nincs szükséged saját adatbázistervre.

Ha mégis, akkor először a schema apit kell megismerni, hogy az adatokat user interfacen keresztül kezeld, a form apit kell bevágni. Nyilván lekérdezni is akarsz majd belőle, irány a dbtng.

Hopp, még mielőtt megjelenítenénk valamit, nem árt, ha van útvonal is, amin ezek megjelennek.

Ha listázni is akarod őket, netán ellátni minimális kapcsolattal a drupal egyéb elemeivel, ahhoz biza views integráció is kell.

Persze az egészet megcsinálhatod entity apira építve, ezzel nagyon sokkal nem vagy előbbre, mert saját adatbázisterved van, ergo mezősíteni nem tudsz. Mondjuk enélkül meg valszeg egy saját cache layer sem árt.

Hja, és a drupalban nem úgy van ám, hogy print('vaccap'), hanem adott egy theme layer, amit használni kell.

Természetesen mielőtt az egésznek nekiesel a drupal alapvető biztonsági szabályait kell megismerni.

Az egészhez van könyv, de a dorgon is minden dokumentálva vagyon alaposan. És nem, magyarul így egyben nem fogsz találni ilyet.

6
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

csakiistvan képe

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Laszlo1818 képe

Te használtad már?
Ha igen tudnál egy egyszerű tutorial programot linkelni nekem ? Amiből te kiindultál esetleg.

Előre is köszi.

Üdv,
Laci

0
0
csakiistvan képe

Nincs, teszteltem ennyi.
Amiert jo ez hogy ki lehet vinni a formodat features-be, igy jobban tudod karbantartani, develop kornyezetbol elesbe allitani, kenyelmesebb a folyamat. Hogy mi az a feature es mi is a folyamat epp errol adok elo ma a Drupal Használói Találkozón

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest