Nem jelenik meg a kép

TensLaci képe

Sziasztok!

Készítettem egy teszt oldalt. A képek megjelenítésével van gondom.
Tartalmaknál ha töltök fel képet is, nem jelenik meg a kép már feltöltéskor sem - 1.kép.
A képet a http://vacsala.hu/vimsz/sites/default/files/styles/thumbnail/public/humm... útvonalon mutatja.
A tartalom megjelenésekor sincs kép, Az erre vonatkozó útvonal - 2. kép: http://vacsala.hu/vimsz/sites/default/files/styles/large/public/hummer_2...
FTP-vel ellenőrizve az első útvonal utolsó mappája létezik, de nincs benne a kép, a második útvonal nincs is meg teljesen. Viszont a kép megjelent a 0:/public_html/vimsz/sites/default/files/ mappában - 3. kép.
FTP-n feltöltve képet a 0:/public_html/vimsz/sites/default/images/ mappába, és a tartalomfeltöltésnél belinkelve a képet nem jelenik meg, de ha a 0:/public_html/vimsz/sites/all/images/ mappába töltöm fel (és ezt linkelem) akkor megjelenik gond nélkül - 4. kép.
Mivel nem én fogom a tartalmakat feltölteni az éles oldalon, ez így nem járható út, továbbá kellene egy galéria is aminél ugyan ez a probléma.
Ráadásul itt nem tudom átpakolni és átírni a linkeket.
Próbáltam rákeresni a neten, láttam hasonló gondot, de nem találtam megoldást.
A szolgáltató váltás nem megoldás, nem ott van a baj.
A honlapomon működik rendesen, egy korábbi tesztoldalon (ami egy aldomain) szintén rendben van.
Telepítettem még egy új teszt oldalt is, ott is jelentkezik a gond.
Próbáltam keresni beállítási lehetőséget és az alábbi eltéréseket találtam:
A jól működő oldalakon a képstílusok beállításainál minden rendben megjelenik - 5.kép.
A rosszaknál viszont a kicsinyített kép nem jelenik meg - 6. kép.
Ezeket nem én töltöm fel, hanem a rendszer adja és már ez sem jó!

Még egy eltérés: A működő oldalakon a Drupal 7.21 - es verzió van telepítve, a másik kettőn, ami nem működik 7.23 illetve 7.26
Lehet, hogy itt van valami gond? Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit kellene megnézni? beállítani?

Köszönettel: Laci

Drupal verzió: 
CsatolmányMéret
Kép ikon 1.png35.62 KB
Kép ikon 2.png22.14 KB
Kép ikon 3.png16.05 KB
Kép ikon 4.png137.68 KB
Kép ikon 5.png120.45 KB
Kép ikon 6.png69.83 KB
Geva képe

Hogyan készült ez a bizonyos teszt oldal?
Az állapotjelentésben mit látsz?
A naplóbejegyzésekben hibaüzenet van-e?
...a fájlrendszer default a sites/default/files könyvtárnál kezdődik.

1
0
TensLaci képe

A tesztoldal Tárhelyszolgáltató által biztosított admin felületről, automatikus telepítéssel készült. A kontroll teszt oldal kézi telepítéssel (drupal core-t felmásoltam, és telepítettem manuálisan lépésről lépésre). Mivel már láttam, hogy eltérés van a működő és nem jól működő oldalaknál a core verzióknál, ezért tettem fel egy köztest, de az sem lett jó (még meg fogom nézni, mi van, ha feltelepítek egy működő 7.21 verziójút - az működik-e?).

Állapot jelentés:
7. kép

8. kép

Naplóbejegyzésből egy részlet:

9. kép
Nem tudom, ezekre gondoltál-e?

Más is küzd hasonló problémával Képstílus probléma. Lehet, hogy ugyanaz okozza a gondot?

0
0

Csánitz László

aboros képe

némileg. három-négy dolog okozhatja, filerendszerben jogosultságok hiánya, settings.php -ban hiáynzó vagy rossz $base_url, hibás .htaccess, esetleg képkezelő eszközkészlet hiánya, de utóbbit látnod kéne a status oldalon.

2
0

-
clear: both;

Geva képe

Laci,
láthatnám a képeket 7- ???? ...főként a fájlrendszer beállítása érdekelne, szerintem itt a drupal.hu-n is ugyanazért nem jelennek meg a képeid, amiért a honlapon :-)
...amire gondolok:
1-5-ig a képeken látszik, hogy a drupal nem a gyökérbe, hanem a gyökér vimsz könyvtárba van telepítve, a fájlrendszer meg nyilván relativ útvonalon van megadva, a sites/default/files könyvtárra

1
0
TensLaci képe

Ez meglepő, mert a 7. 8. 9. kép (az előző kérdésekre adott válaszaimban) nálam látszott feltöltéskor, és azóta is látszanak. ?
Készítettem is róla képet, de ha nem látja mindenki, akkor nem linkelem ide.
Feltöltöttem mindet a vacsala.hu/sites/files/ mappába.
Böngészőből megnézhetőek, pl.:http://vacsala.hu/sites/files/1.png. Itt teljes mérettel jelennek meg, 14 kép van pillanatnyilag (1.png - 14.png).
Egyben megtekinthetőek a http://vacsala.hu/content/vimsz oldalon.
7. és 8. kép: állapot jelentés,
9. kép: naplófájl részlet,
10. és 11. az előzőeket én így látom (nekem megjelennek),
12. a fájlrendszer beállítások,
13. a fájlrendszer beállítások átírva (ha jól értelmeztem, amit írtál),
14. az eredmény: jól látható, hogy így az útvonalban 2x szerepel a vimsz, a képek továbbra is sehol, ezért vissza állítottam.

0
0

Csánitz László

Geva képe

ne a fájlrendszer beállítását írd át, hanem a $base_url-t állítsd be a settings.php.ben vagy a .htaccess-ben
mintha a linket elvétetted volna: http://gevanet.hu/1-firefox.png, a gyökérben lévő drupal oldalán láttam a képeket, köszönöm
(a tmp könyvtárat is be kell állítanod, az állapotjelentés alapján)

1
0
TensLaci képe

Halmozott hiba volt :)
1, A .htaccess beállítása rendben volt, de nem tudtam eddig, hogy nem csak a gyökér könyvtárban van ilyen fájl. A sites/default/files mappában is van, ez nem volt beállítva jól.
2, A $base_url beállításával sem találkoztam eddig, megcsináltam.
3, A szerkesztés utáni visszatöltésnél szembesültem azzal, hogy a sites/default mappa jogosultsága "elállítódott" 444-re. Ezt is beállítottam, és lőn csoda, működik minden rendesen:
http://vacsala.hu/vimsz/galeriak

Ámbár nem értek pár dolgot még mindig:
Pl.: A linket nem tévesztettem el, direkt adtam meg a vimsz nélkülit: oda töltöttem fel a képeket ftp-n és beállítottam egy oldalt a megjelenítéshez, amit elvileg meg is tudtál nézni. A tárhelyszolgáltatónál engedélyeztem a képek közvetlen böngészőből való megnyitását, majd megnéztem a böngészőből a linkeket sorba mind, hogy megjelennek-e. Nekem megnyílt mind. Ezután tettem fel a válaszomat, benne a linkekkel. Ma ismét megnéztem őket és látom őket. ??
Azt sem értem, hogy a korábbi hozzászólásomban lévő képek mért nem jelentek Nálad, nálam meg igen.

Köszönet Geva, a kitartó segítségért, a többszörös hozzászólásért!
Azt hiszem sokat tanultam!

1
0

Csánitz László

Geva képe

1-2 a .htaccess és settings.php fájlhoz nem kell hozzányúlni alapértelmezett telepítésnél, ám honlap másolat készítésénél feltétlenül, hiszen a honlap adatbázisa is a settings.php-be kerül feljegyzésre telepítéskor. A teszt oldalhoz nyilván az adatbázisnak is egy másolatát fogod használni - ennek megfelelően a másolat honlapnál át kell írni a settings.php tartalmát.
...az egyik lehetséges megoldásnál :-)

Ha a másolatot alkönyvtárba teszed és ahhoz nincs külön domain vagy subdomain, akkor muszály megadni a $base_url-t, mert különben nem ott keresi a feltöltött fájlokat, ahova elteszi,...a .htaccess vagy a settings.php-ben tudod szintén

...az általad látott és általam nem látott képeket nem értem én sem :-) de hátha arra meg rájön valaki aki szintén erre felé jár :-)

örülök, hogy sikerült megoldanod és segíthettem rájönnöd a hiba okára, ilyenkor a segítő is gyarapszik tudásban :-)
további sikeres honlapokat, üdv Geva

0
0
TensLaci képe

Köszönöm a részletes tájékoztatást!
Szintén sok sikert kívánok!
Szerintem még "találkozunk" :)

0
0

Csánitz László