Nem futtatható update.php

tiburi képe

A minap le akartam futtani a update.php-t, mert a rendszer üzente, hogy le kéne.
Aztán ezt az üzenetet kaptam (lásd csatolmány). Ezzel nem is lenne gond, ha a megfelelő modult frissítve, nem kapnék azonnal FATAL ERROR-t.
Ez valami 22-es csapdája. Van ötletetek hogy mit kéne lépnem?
Köszönöm!

Drupal verzió: 
CsatolmányMéret
Kép ikon nem_futtathato_update.png123.06 KB
Illyés Edit képe

1. Ha a modulok adminisztrációs oldala nem elérhető, akkor az adatbázisban (pl. PHPMyAdmin segítségével) a system táblában megkeresni a Variable translation modult és átállítani a státuszt 0-ra, gyorstárat üríteni.

2. A Variable store és Variable realm modulokat külön-külön a kért verzióra frissíteni a szokásos módon. Ha itt fatal error-t kapsz, akkor a projekt hibajelentések közt érdemes szétnézni, hogy másnál is előfordult-e. Bár nem hinném, hogy stabil kiadás bekapcsolhatatlan lenne.

3. Variable translation modult bekapcsolni, update-et lefuttatni.

Tehát a lényeg, hogy előbb az alapmodult frissítem, és ha az problémamentes, akkor utána a függő modult. Ha pedig beleszaladtam egy ilyen csapdába, akkor kikapcsolgatni a problémás modulokat, és egyenként frissíteni őket, a függőségi sorrendben visszafelé (előbb azt, amitől valami függ, utána a függőt).

3
0