Lightbox2 - nem csak kép megjelenítés

tibjoe képe

Sziasztok!

Létrehoztam egy "kép" tartalomtípust (title, image, body, tags).
Mindegyik ilyen típusú node 1 db képből és a hozzá tartozó egyéb mezőkből áll.
A "kép"-eket views-ban szűrve (tag alapján) és megjelenítve (image thumbnail) szeretném elérni, hogy a thumbnail-re kattintva lightbox-ban (lightbox2) jelenjen meg a node az összes mezőjével. Sajnos csak a képeket sikerült eddig íly módon megjelenítenem.
Ha valaki egy részletes (melyik fül, melyik mezőjébe szintű) leírással segítene, nagyon hálás lennék.
Az oldal: anno.dunaegyhaza.hu

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
HF leon képe

Amit szeretnél azt tudtommal a lightbox nem tudja. A képet körülvevő <a> elemből és annak adat tagjaiból kapja az információkat.

Initialize with HTML:

  • Single images. Add a data-lightbox attribute to any image link to enable Lightbox. For the value of the attribute, use a unique name for each image. For example:

    1. <a href="images/image-1.jpg" data-lightbox="image-1" data-title="My caption">Image #1</a>

    Optional:

    • Add a data-title attribute if you want to show a caption.
    • Add a data-alt attribute if you want to set the alt attribute of the linked image.
  • Image sets. If you have a group of related images that you would like to combine into a set, use the same data-lightbox attribute value for all of the images. For example:

    1. <a href="images/image-2.jpg" data-lightbox="roadtrip">Image #2</a>
    2. <a href="images/image-3.jpg" data-lightbox="roadtrip">Image #3</a>
    3. <a href="images/image-4.jpg" data-lightbox="roadtrip">Image #4</a>

Vagyis csak azokat az elemeket tudod felhasználni, amik léteznek. Ha egyedi mezőket szeretnél és nem elég a rendelkezésre álló adattagok száma, akor azt egyedileg kell beleírnod a lightbox javascript kódjába. Csak olyan data tulajdonságokat képes beolvasni a lightbox, amiket ismer és úgy jeleníti meg, ahogy azt a lightbox programozója kitalálta. Tehát csak a szkript átírásával lehet új adatok beolvasására és megjelenítésére rávenni.

0
0
tibjoe képe

Köszönöm a hozzászólást.

Időközben sikerült megoldanom.
Lightbox2 + NG Lightbox

Készítettem képernyőképeket, azonban nem sikerült beszúrni ide.

Tehát, a két modul bekapcsolása után, Konfiguráció/Média/NG Lightbox a nagy üres ablakba: node/*
A views beállítása: Mezők/Tartalom: Image Formázó:Kép, Kép hivatkozás erre: Tartalom

Valami ilyesmit szerettem volna :)

Esetleg a téma teljességéhez hiányzó, popup ablak lapozhatóvá (jobbra-balra) tétele érdekében tud-e valaki segíteni, hogyan tudom megoldani?

0
0
HF leon képe

Erről a modulról nem is tudtam. Igaz nem Lightbox-ot szoktam használni.
Sajnos nincsenek tapasztalataim ezzel a modullal, így csak tippeket tudok felvetni, de elsőként egy kérdés:

A lightbox esetén a csoportok létrehozásához ugyebár az oldalon megjelenő a elemek data-lightbox tulajdonságainak kell egyeznie minden a csoportba tartozó elemnél. Nálad egyeznek a fent említett tulajdonságok és ennek ellenére sem jelenik meg a lapozás?

0
0
HF leon képe

Leveledből arra tippelek, hogy nem azonos a linkek data-lightbox tulajdonsága.

Egy lehetséges megoldás:

Vedd fel a views-ba rejtett mezőként a Content: Path mezőt. (magyar drupal-nál persze magyar neve van). Ügyelj rá, hogy a Content: Image mező elé kerüljön a listában.

A Content: Image mezőnél válaszd a Rewrite results lehetőséget és pipáld ki a jelölőnégyzetet. Majd az alatta lévő szövegdobozba írd be például ezt:

<a href="[path]" data-lightbox="roadtrip">[field_image]</a>

Egy mező eredményének felülírásánál szabadon használhatod az adott mezőt és az azt megelőző mezőket. Természetesen a fenti egy egyszerű példa. Olyan linket, vagy tartalmat írsz, amilyet csak szeretnél :).

A képmező neve persze más is lehet, ha nem a már alapértelmezetten létrehozott képmezőt használtad, hanem újat hoztál létre. Akkor nyilván használd annak a nevét.

Nem tudom, hogy az NG Lightbox modul pontosan, hogy módosítja a beállításokat a sima Lightbox-hoz képest. Lehet, hogy a lapozást ott másként kell beállítani.

1
0