Képstílus probléma

hadrp képe

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amire ezidáig (2 hét alatt) nem találtam megoldást és nem is találkoztam vele - de még a tárhelyes cég sem, ahol hostolok.

Adott egy 7.26 alap Drupal. Pár alapvető modul (token, pathauto, getid3, globalredirect, és még egy-kettő, de tényleg nagyon alapok)
htaccess fileok nincsenek módosítva - gyáriak.

A probléma abból adódik, hogy ha létrehozok egy tartalomtípust, ehhez pedig hozzáadok egy kép mezőt, akkor ha szeretnék felvinni egy képet ezzel a tartalomtípussal, akkor nem gyárt hozzá tetszőleges thumbnail vagy bármilyen általam definiált kép stílust.

A képet feltölti a /sites/default/files folderbe, de a stílusképét az adott folderbe nem, tehát mondjuk esetemben a /sites/default/files/styles/akarmi/public/ folder teljesen üres!

Ellenőriztem, 755 az attribútum, de valamiért ide mégsem generálja ki a képet!

Próbaképpen egy másik tárhelyre is feltelepítettem ugyanennek a rendszernek a klónját és ott pedig működik, ahogy kell!

Mi lehet a probléma szerintetek? Merre induljak el? Már végigolvastam a neten fellelhető összes dokumentációt - fórum postot, de nem lettem okosabb.
Biztos, hogy valami szerverbeállítás lehet a gond, de kérdésem: mi lehet az? Vagy esetleg ez a dolog htaccess módosítással kiküszöbölhető lenne-e? Találkozott már valaki ilyennel?

Sajnos a költöztetés nem megoldható! :(

Server: Linux fs 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.41-2 x86_64
PHP Version 5.2.6-1+lenny10
Apache/2.2.22 (Debian)

A serverek tudtommal terhelésmegosztásosak, ha ez számít.

A segítségeket hálásan köszönöm előre is mindenkinek!

csakiistvan képe

Probald meg hogy feltoltesz egy kepet, es megnezed a admin/reports/dblog oldalon hogy mi a hibauzenet.

Meg megprobalnam hogy vegigmennek az utovanlon, es minden mappa jogosultsagat, nem csak a legutolsot tesztelnem, mert lehet hogy mar a styles mappa sem irhato.

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

hadrp képe

Köszönöm, de nem lett jó így sem.

Az admin/reports/dblog ahogy látom, elég érdekesen működik.
Létrehoztam két stílust. Az egyiknél ezt a hibaüzenetet kaptam:

public://styles/test_style/public/modules/image stíluskönyvtár létrehozása nem sikerült

Viszont megcsinálta az adott könyvtárat, a log állításával ellentétben!

Csináltam még egy stílust. Ott is megcsinálta, viszont hibát ebben az esetben nem írt a logba.

A mappa jogosultságokat is ellenőriztem, 755 volt mindenhol. (Leszámítva a default könyvtárat, mert ott értelem szerűen 555 volt.)

0
0
hadrp képe

Kikapcsoltam az alapértelmezett "rövid webcímek" engedélyezését.
Most az eddig feltöltött képek is láthatók.
Megpróbáltam visszakapcsolni, hogy engedélyezve legyenek a rövid webcímek, de már nem engedi bekapcsolni.

Hibaüzenet: A rövid webcímek tesztelése sikertelen volt.

Hátha ez segít valakinek.

0
0
Geva képe

Smink probléma is lehet - próbáld egy gyári sminkkel megnézni a képek megjelenését,
esetleg a .htaccess fájlban a $baseurl-t megadni, ha alkönyvtárba telepítetted a drupalt...

0
0
hadrp képe

Köszönöm! Alapból gyári sminkkel ment és főkönyvtárba volt telepítve.

0
0