Idegenvezetői időpontfoglalás

Zsovik képe

Sziasztok!

A következő prolémával találtam magam szembe:

Egy idegenvezetőnek készítenék weboldalt, ahol jelentkezni és fizetni is lehet egy adott túrára. Tehát a Commerce-t használnám. Van egy kis tapasztalatom és meg tudom csinálni a nagy részét a feladatnak, de egy "aprósággal" nem boldogulok.

Egy-egy adott túrához fel kell tudni venni időpontokat. (amikor előrhető a túra). Ezt az idegenvezető 1 hónappal előre felveszi.

pl.: Róma idegenvezetés
elérhető időpontok:
- 2021.06.10.
- 2021.06.12.
- 2021.06.15.

A felahsználó kiválszt egy túrát és választhat az időpont lehetőségek közűl. Be kell tudnia jelölnie 1 időpontot. A kosárba a túra nevének és a kiválasztott időpontnak kell szerepelnie - fizetés.

Az időpontokat meg tudom jeleníteni, de azt, hogyan tudom elérni, hogy a felhasználó ki tudja választani a neki tetszőt és az kerüljön be a kosárba.

A ticketinggel próbálkoztam, de nem hozott eredményt.

Van valakinek ötlete, hogy merre induljak el?

Zsolt

Drupal verzió: 
Balu Ertl képe

Ha már van Commerce a képletben, akkor gondolom Termék entitástípusok kerülnek a kosárba is. Én ezért lehet, az alábbi módon közelíteném meg:

  1. Terméktípus neve: „Utazás”
  2. Egy „Utazás” típusú termék neve: pl. „Róma”
  3. Terméktulajdonság neve: „Időpont”
  4. Az „Utazás” típusú termékeknek lennének variációik az „Időpont” tulajdonság alapján
  5. Így a vásárló a termék oldalán ki tudja választani, hogy a római idegenvezetést, mint szolgáltatást („terméket”) melyik időponttal kéri, és így is kerül a kosárba, megy végig a fizetési folyamaton, stb.

Kábé mint ezen a demó webhelyen a pulcsi színe és mérete lenne kiválasztható a kért időpont.

0
0
Zsovik képe

Köszi a választ!

Igen, ez így működik is.
A gond csak az, hogy valami egyszerűbb megoldást kerestem.

Mire elmagyarázom a felhasználónak, hogy hogyan kell bővíteni a tulajdonságokat, plusz minden tulajdonság variánsnál adjon meg SKU-t meg nevet, meg időpontot, elmegy az életkedve.
Plusz feleslegesen növelném meg az adatbázist...

Valami olyasmire gondoltam, hogy Taxonomiába felveszem a különböző utakat és ahoz egyszerű dátum mezővel hozzá adom az időpontokat.

De a taxonomiás entytit nem tudom bekötni a termék variációhoz... de lehet, hogy én vagyok a béna.

Arra is gondoltam, hogy létrehozok a felhasználónak túránként vagy 20db időpontot, amit csak át kell szerkesztenie. (Így csak a dátumot kell módosítania)
De ez nem szép megoldás...

Azért köszönöm a válszodat!

Zsolt

0
0