Friss hírablak létrehozása

johny képe

Sziasztok! Régen jártam itt. Lenne egy kérdésem.
Drupal 7-re van olyan modul, amivel hirablakot lehet létrehozni, tehát a friss cikkeket beemeli automatikusan és időrendben megjeleniteni az oldal bizonyos részén, pl. egy blokkban ???

Segitségeteket előre is köszönöm!

Drupal verzió: 
Fórum: 
szantog képe

-

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

knorbi képe

Szerintem a Views modullal ezt könnyedén meg lehet csinálni.
Készítesz egy Views blokkot. Megadod a formátumot (én itt formázatlan listát használnék). Megjelenítés: mezők. Mezők: Cím (title). Beállítod a szűrési szempontokat, hogy milyen tartalomtípusokat akarsz megjeleníteni. A rendezési szempontot dátum szerint csökkenőre állítod. A lapozónál megadod, hogy mennyi cikk jelenjen meg és legyen-e lapozó.
Nagyhirtelen kb ennyi.

0
0

Kiss Norbert
adatmentespecs.hu

johny képe

...ahogy ezen az oldalon ( http://www.themesnap.com/theme-demos/ultim8/ ) a képen látható. A fotó jobb oldali sávjában átlátszó le-fel mozgatható mezőbe szeretném tenni a friss híreket, azokra persze a linkeket rátenni, hogy kattintásra elérhetők legyenek! Mennyire nehéz ezt megoldani és mivel lehet?

0
0

Johnymusic

aboros képe

views és views_slideshow modulokkal lehet megcsinálni és persze cssel lehet a kinézetet teljesen testre szabni. azt mondanám, hogy ez egy haladó feladat, de nem számít nehéznek.

0
0

-
clear: both;

johny képe

...nincs véletlenül ilyen template-d, amiben csak kicserélgetném a linkeket meg a fotókat?
Az az igazság értem, mit kellene csinálni de fogalmam nincs hogy kezdjek hozzá.

0
0

Johnymusic

knorbi képe

Én a views_slideshow modul használatát a következő helyen tanultam:
aboros.com
Egyébként érdemes megnézni az összes videóját, tanulságosak és élmény nézni! Köszönet értük!

0
0

Kiss Norbert
adatmentespecs.hu

johny képe

..de hogyan fogom behelyezni egy meglévő slideshow-ba, átlátszóan ezt a függőlegesen mozgatható slideshow-t? ...ahogyan ezen az oldalon látható:
http://www.themesnap.com/theme-demos/ultim8/#

0
0

Johnymusic

szantog képe

Ez egyetlen olyan views slideshow, mint ami a videóban van, csak sminkelve van. A szükséges css dolgokhoz lehet tippeket venni az oldalról, amit linkeltél.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.