Fórum szülő-gyermek viszony és láthatóság

pante képe

Sziasztok!

Létrehoztam egy fórumszerkezetet fastruktúra szerűen:
-A (főtéma)
--1 (altéma)
--2
-B
--1
--2

Problémám az, hogy ha a fórum főoldalára lépek (/forum) akkor nem csak az A, B főtémákat látom, hanem a főtémákhoz tartozó altémákat is (1, 2), pedig a fórum struktúráját (admin/structure/forum) alá-fölé rendeltségi viszonyban állítottam be.

Ezt hogyan tudnám megoldani, hogy csak akkor lássam egy főtéma altémáját (vagyis a szülő gyermekeit), ha a főtémába belépek? A fórum főoldalán (/forum) csakis a főtémák jelenjenek meg!

Köszönöm a segítséget!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Geva képe

a forum-list.tpl.php templét módosításával tudod megszüntetni az altémák megjelenítését, a sminked/alsminked könyvtárában, a forum modulból átmásolva az eredetit.

1
0
pante képe

Bartik theme-t használok, átmásoltam ide a forum-list.tpl.php fájlt: /themes/bartik innen: /modules/forum
Ürítettem a gyorsítótárat a beállításokban, mégsem látom az eredményt, ha szerkesztem az átmásolt php fájlt.
Esetleg valahol be kell állítani, hogy az új fájlt használja a Drupal?

0
0
Geva képe

1. gyári sminkben NEM módosítunk(frissítésnél elvész) --- készíts egy alsminket a Bartik-hoz a /sites/all/themes könyvtárban és abban módosíts!
2. a base template-ről forums.tpl.php-ról is kell egy másolat.

1
0
pante képe

Készítettem egy bartiksub mappát /themes -en belül, abba a következő fájlokat töltöttem:
bartiksub.info
forum-list.tpl.php
node.tpl.php

bartiksub.info tartalma:

  1. base theme = bartik
  2. name = bartiksub
  3. description = bartik subtheme
  4. package = Core
  5. version = VERSION
  6. core = 7.x
  7.  
  8. stylesheets[all][] = css/layout.css
  9. stylesheets[all][] = css/style.css
  10. stylesheets[all][] = css/colors.css
  11. stylesheets[print][] = css/print.css
  12.  
  13. regions[header] = Header
  14. regions[help] = Help
  15. regions[page_top] = Page top
  16. regions[page_bottom] = Page bottom
  17. regions[highlighted] = Highlighted
  18.  
  19. regions[featured] = Featured
  20. regions[content] = Content
  21. regions[sidebar_first] = Sidebar first
  22. regions[sidebar_second] = Sidebar second
  23.  
  24. regions[triptych_first] = Triptych first
  25. regions[triptych_middle] = Triptych middle
  26. regions[triptych_last] = Triptych last
  27.  
  28. regions[footer_firstcolumn] = Footer first column
  29. regions[footer_secondcolumn] = Footer second column
  30. regions[footer_thirdcolumn] = Footer third column
  31. regions[footer_fourthcolumn] = Footer fourth column
  32. regions[footer] = Footer
  33.  
  34. settings[shortcut_module_link] = 0
  35.  
  36. ; Information added by Drupal.org packaging script on 2014-01-15
  37. version = "7.26"
  38. project = "drupal"
  39. datestamp = "1389815930"

A Drupal nem érzékeli a bartiksub.info melletti tpl.php fájlokat (direkt átszerkesztettem őket, majd ürítettem a gyorsítótárat, hogy ha van változás egyből lássam)
Vagy külön hivatkozni kell rájuk a .info fájlon belül is?

0
0
Geva képe

amint azt előzőleg írtam, tedd a könyvtárba a forums.tpl.php fájlt is, ez a forum base templétje!
a létrehozott alsmink az alapértelmezett? ...nem kell hivatkozás a templétekre

1
0
pante képe

Elnézést, írtam választ, de a moderációs listán landolt és napok óta ott van, nem tudom mi van vele, inkább írok egy újat!

Szóval ahol most tartok:
Bartik sminknek csináltam alsminket, Bartiksub néven (/themes/bartiksub) amiben jelenleg egy fájl található, bartiksub.info néven, aminek a tartalma:

  1. name = bartiksub
  2. description = bartik subtheme
  3. package = Core
  4. version = VERSION
  5. core = 7.x
  6. base theme = bartik

Nincs mellette most semmilyen tpl és php állomány, csak önmagában áll a .info fájl.
Alapértelmezetté tettem Drupalban, majd ilyen hibaüzeneteket kapok:

  1. Notice: Undefined index: featured include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 168 sor).
  2. Notice: Undefined index: triptych_first include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 220 sor).
  3. Notice: Undefined index: triptych_middle include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 220 sor).
  4. Notice: Undefined index: triptych_last include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 220 sor).
  5. Notice: Undefined index: footer_firstcolumn include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 230 sor).
  6. Notice: Undefined index: footer_secondcolumn include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 230 sor).
  7. Notice: Undefined index: footer_thirdcolumn include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 230 sor).
  8. Notice: Undefined index: footer_fourthcolumn include() függvényben (/themes/bartik/templates/page.tpl.php 230 sor).

Nem tudom mi lehet a probléma, hisz hibaüzenetek nélkül kéne az alsminknek futnia, nem?
Ha mellé másolok egy módosított tpl-t, akkor nem érződik a hatása és a hibaüzenetek megmaradnak.
Mit és hol ronthattam el? :/

0
0
Geva képe

--- info fájlban a package nem értelmezett sminknél, törlendő - modulnál lenne :-)

--- a regiók nem öröklődnek! Az alapértelmezett régiókon túl, a bartik definiál új régiókat is és ezek hiánya okozza a hibaüzeneteket az alsmink bekapcsolásánál,
teendő: a bartik info fájljából át kell másolni az összes régió definíciót az alsmink info fájljába - a regions[] def-ket. Érdemes megnézned ezt az öröklődést...

...ezzel úgy gondolom elkészültünk az alsminkkel :-) jöhet a munka lényege, a forum nyitóoldal megjelenésének módosításához:
--- forums.tpl.php és forum-list.tpl.php fájlok bemásolása a bartiksub alsmink mappájába(a modules/forum mappából)
--- módosítás a forum-list.tpl.php fájlban - csak azokat a sorokat irasd ki a foreach ciklusban, amelyeknél a $forum->depth értéke 0(a legfelsőbb szintű forumtémák), valahogy így:

46.sor <?php foreach ($forums as $child_id => $forum): ?> után jöjjön az új feltétel beszúrása
47.sor <?php if($forum->depth == 0): ?>
az if lezárásaként, a foreach zárósora <?php endforeach; ?> elé, a sor lezárása </tr> után beszúrandó sor:
78.sor <?php endif; ?>

működik :-) és nálad?

1
0
pante képe

Köszönöm, így már világos minden és működik is szépen! :)

0
0