Form készítés

deakis képe

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok,szerencsétlenkedek egy form létrehozásával és feltöltésével.
Miért szövegként jelenik meg a tartalomba feltöltött html űrlapom?
Hiába állítom át filtered vagy full HTML-be.

Köszönöm előre is a sokak számára evidens választ! :)

Üdv.:
deakis

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
pp képe

Szűrő csoport az, nem szűrő!

A szövegformátum neve semmit nem árul el arról, hogy milyen beállításokkal rendelkeznek azok a szűrők, amik egyáltalán be vannak kapcsolva az adott szövegformátumban.

Adminisztráció/Beállítások/Tartalom készítése/Szövegformátumok
(admin/config/content/formats)

Legpraktikusabb (és egyben legveszélyesebb is), ha létrehozol egy új szövegformátumot, mondjuk "tényleg Full HTML" néven, és nem kapcsolsz be egyetlen egy szűrőt se benne. (csak adminisztrátoroknak engedélyezd!)

Ezzel szinte biztos, hogy sikerülni fog bevinni az űrlapot.

pp

1
0
deakis képe

Először is köszönöm a segítséget!
Már csak azt nem tudom,hogy a DW-ben készített viszonylag bonyolult form, amiben vannak .js-ek és css-ek is, azt hogyan tudom itt működésre bírni? A .js és css file-okat be kellene másolnom, hogy az űrlap az eredeti formájában előálljon a drupalban?
Amit szeretnék, tul. képpen több űrlap, amiket a felhasználó kitölt, majd "Beküld", aminek eredményeképpen a bevitt adatok e-mailben eljutnak valahova feldolgozásra.

Köszönöm előre is a válaszod!

0
0
deakis képe

Először is köszönöm a segítséget!
Már csak azt nem tudom,hogy a DW-ben készített viszonylag bonyolult form, amiben vannak .js-ek és css-ek is, azt hogyan tudom itt működésre bírni? A .js és css file-okat be kellene másolnom, hogy az űrlap az eredeti formájában előálljon a drupalban?
Amit szeretnék, tul. képpen több űrlap, amiket a felhasználó kitölt, majd "Beküld", aminek eredményeképpen a bevitt adatok e-mailben eljutnak valahova feldolgozásra.

Köszönöm előre is a válaszod!

0
0
nevergone képe

Szia!

Ez így nagyon-nagyon csúnya lesz. Nem kinézetben, hanem megoldásban.
Kezdjük az elején: Pontosan mi lenne a feladat, amit a saját formoddal meg szeretnél oldani?

1
0
deakis képe

Szia!

A feladat: felhasználókat beléptetni egy felületre, ahol különböző adminisztratív feladatokat végeznek, majd ezt elküldik valahova.(Arra gondoltam, hogy a beküldéssel egyidejűleg mail-ben továbbítják értelmezhető táblázatban, amit mások feldolgoznak.)Erre lenne a form. A jelenlegit hülye biztosra csináltam (ezért a sok.js), mezőket validál, kitakar/felfed. Csak jól lehet kitölteni.
A dilemma, hogy nekifogjak egy CMS-en keresztül (amiben sok minden elvileg megvan), vagy php-re gyúrjak.
Jah és minden legyen elmentve adatbázisba. Ez csak bővülni fog ahogy haladok a megoldásban.

Köszönöm!

0
0
nevergone képe

Bármit is választasz, mindig a Drupalos úton haladj. Ez pedig nem az, hogy egy előre elkészített HTML formot csak úgy beraksz egy node-ba.

https://drupal.org/node/204270

1
0
Phoere képe

Nekem nem világos: írtál egy saját HTML-kódú formot, amit be akarsz tenni?
Először is a Szövegszerkesztő tiltása opcióban kell beillesztened a kódot, hogy a telepített szövegszerkesztő azt kódként kezelje.

Viszont érdemes lenne kipróbálnod a Webform vagy az Entityform modulokat, ezek kifejezetten űrlapkészítésre vannak.

0
0

Csökönyi Ferenc

deakis képe

Igen, van egy saját HTML form, amiben vannak .js-ek és css-ek.
Ezt szeretném feltölteni, majd beküldeni, pontosabban a kitöltött formokat (mert többet szeretnék). A mezők között vannak összefüggések, nem tudom,hogy a webform vagy az entityform erre alkalmas-e? (Meg hát dolgoztam evvel is eleget :) )

0
0
csakiistvan képe

hogyne tudna, entityformot ajnalom, es a conditional_fields el tudsz osszefuggesket bealitani. felejtsd el a sajat formot, ne eroltesd szvsz

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

deakis képe

Ok, köszönöm. Megnézem, minden jó ötlet érdekel.

0
0
pityu73 képe

Mező validációhoz pedig field_validation.

1
0
deakis képe

Kérlek segíts, ha tudsz.
Hogyan tudok olyan formot ahol nem csak egymás alá pakolgatom a különböző field-eket, hanem egymás mellett is legyen pl. szövegdoboz, checkbox stb. ? A webfrom egyáltalán tud ilyet? Ha nem akkor ezt mivel készíthetem el?

Köszönöm előre is!

0
0
nevergone képe

Ez már dizájn-kérdés: CSS, Display Suite, saját smink-fájlok…

0
0
snufkin képe

Gyors kerdes: miert akarod ezt Drupalba integralni? A beleptetest emlitetted, ez onmagaban meg nem eleg arra, hogy egy tartalomkezelovel integralnia kelljen az urlapodnak. Erdemes ugy gondolnod erre a DW-ben osszerakott urlapra, mint egy sajat alkalmazas, teljesen fuggetlen most a Drupaltol, es nem is lenne egyszeru integralni.

Urlapot generalni Drupalhoz celszeru vagy sajat koddal, vagy a webform modullal megoldani, ez igy, ahogy probalod nem nagyon fog menni.

1
0
deakis képe

Elkészítettem egy a formot a webform segítségével. Van még mit finomítanom rajta, de legalább működik. Levelet küld. Itt viszont elakadtam, ugyanis a levélben átküldött tartalom ömlesztve érkezik, valami keretet adnék neki, kisebb táblázatba elrendezni, hogy áttekinthető legyen.
Ezt hogyan és mivel tudom megtenni?
Nem tudom beállítani a mezők validációját sem, pl. csak meghatározott (szám) karaktert írnék be a meghatározott méretű mezőbe, de a mező mérete sehogy nem ok.
Az entity form nem akar összejönni, valamit nagyon elszúrok:
The requested page "/drupal/eform/submit/teszt1" could not be found.
Amikor elkészítem nincs semmi baj, csak amikor menüből szeretném elérni, pedig lehet, hogy a bonyolultabb dolgokra inkább ezt kellene választanom.

Köszönöm előre is a segítséget!

0
0
csakiistvan képe

uj kerdes, uj topic, koszonjuk

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest