Felhasználó adatlapjánál listázza a bejegyzéseit

this.isti képe

Sziasztok!

Hogy kell beállítani drupal 7-ben, hogy ha rámegyek egy felhasználó adatlapjára, ott listázza az általa létrehozott bejegyzéseket?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Drupal verzió: 
dongodani képe

1.Alaprendszer Tracker modul bekapcsol.

vagy...

2.Egy nézetben listázod a felhasználói bejegyzéseket, majd a nézetet a menübeállításainál hozzáadod a felhasználó profiloldalának a menüpontjaihoz(Type:Menu tab, Title:"Bejegyzéseim", Page: The menu path...:user/%/bejegyzeseim.

0
0
ipeto képe

...vagy a második módszer használható az Entity View Attachment modullal is: Ezzel egy nézet eredménye csatlakoztatható egy másik entitáshoz (node-hoz, profilhoz)

0
0
this.isti képe

A 2. megoldást próbálom megvalósítani.

Bocs, de ilyet még nem igazán csináltam...

Ha jól értem, a Views modult kell használni a nézet létrehozására.
Létrehozott egy oldalt, ahol listázza az adott típusú bejegyzéseket.

De a menü beállításait nem találom, hogy van...
"Page settings" oszlopban van olyan, hogy "Menü:", de ott csak az tudom beállítani, hogy melyik menüpont alatt szeretném megjeleníteni.

Segíts, légy szíves, hogy hol is kell beállítani!

0
0
dongodani képe

Létrehozol egy oldal típusú nézetet a Views-al(új nézetnél ez az alapértelmezett nézet típus), ahol listázod a bejegyzéseket, majd...

Oldalbeállítások:

Menü: Típus:Menü fül -> Cím:"Bejegyzések", -> Menü:Navigáció
Útvonal:user/%/bejegyzesek

...és kész.

Ezután...
A bejegyzések listáját tartalmazó oldal a felhasználói profil oldalon a "Bejegyzések" menüpont alatt elérhető.

0
0
this.isti képe

Útvonal: felhasználók/%/hirdetések
Típus: Menu tab
Cím: % hirdetései
Menü: Navigáció

Most nem jelenít meg semmilyen linket a felhasználók adatlapján.
Ha a böngésző címsorába beírom pl: "felhasználók/isti/hirdetések", akkor listázza az összes hirdetést. (Csak akkor listázza, ha létező felhasználó nevet írok be, de nem szűri őket, hanem mindet listázza.)

Mit kéne még beállítani?

0
0
dongodani képe

Kicsit átértelmezted amit írtam...

A szűrést előzetesen neked kell a nézetben megoldanod.

Útvonal: felhasználók/%/hirdetések helyett user/%/hirdetesek.
Típus: Menu tab
Cím: % hirdetései helyett pedig csak Hirdetések.
Menü: Navigáció

Miért nem kapcsolod be inkább a követést(Tracker)?
Ha a rendszer már biztosít egy adott szolgáltatást, akkor nincs sok értelme manuálisan is összereszelni ugyanazt.

0
0
this.isti képe

A pathauto modult is használom, azért írtam így az elnevezéseket.
A különbség, hogy a te megoldásodnál az url: "user/1/hirdetesek".

De ha átírom a te változatodra akkor is sajnos a működés ugyanaz: nem szűr, és nem jelenít meg a felhasználó oldalán linket.

Nem tudom, miért nem jeleníti meg a linket sehol.

A szűrést se tudom, hogy oldjam meg: Author uid-nál nem adhatom meg értéknek a "%"-ot, csak felhasználónevet fogad el értékül.

A Tracker megoldás azért nem tetszik, mert egyrészt kell hozzá engedélyezni a Comment modult, amit nem használok, így fölösleges.
Másrészt egy csúnya táblázatot ad eredményül, amiben nincsenek classolva a cellák, és az oldalhoz tartozó kommentek számát és más felesleges adatokat is feltüntet. Meg a felső fül se szimpatikus.

Ez a Viewes megoldás pedig azért tetszene, mert így a felhasználó adatlapján csak egy gomb szerepelne, ami egy listára küld, ahol úgy formázom a tartalmat, ahogy jólesik: PL. borítóképet tehetek minden bejegyzés elé.

Sajnálom, hogy ennyire macerás vagyok, de nagyon örülnék, ha végre sikerülne.

0
0
this.isti képe

Na, nagy nehezen összehoztam a szűrést,ide írom, hátha másnak is kell...

"Contextual filters"-nél Hozzáadás >> "Tartalom: Author uid"-t bepipálni
Itt beállítani:
"Provide default value"
"User ID from URL" //az url-ben találja a felhasználó azonosítóját

"Specify validation criteria"
"Validator":Felhasználó
"Only allow string usernames"

"Relationships"-nél Hozzáadás >> "Tartalom: Szerző" //összekapcsolás

"Filter criteria"-nél "Tartalom: Author uid" //mostmár nem kell értéket adni neki

Ami még nem működik: Felhasználó adatlapján nem jeleníti meg a hivatkozást. Csak úgy érem el az oldalt, ha beírom a címsorba a linket.

Ebben még kérem a segítségeteket.

0
0
this.isti képe

A következő videón szerepel a megoldás:
https://vimeo.com/channels/vorosborosdrupal/27592001
Köszönet érte aboros-nak!

0
0