Fájl - kép feltöltés --> insert

Joseph képe

Üdvözlöm a fórumtagokat!

Segítséget szeretnék kérni. Egy három domain-es honlapot készítettem el, drupal 7 alatt, domain access modullal. A rendszer kész van (apróbb sminkelési munkák, egy-két kiegészítő funkció beállítása lenne hátra).

Még a fejlesztés során, régebben vettem észre, hogy egy funkció furcsán működik:

Normál esetben ha egy tartalomtípushoz egy fájl vagy kép mezőt hozzáadok, és úgy állítom be, hogy egynél több (pl. korlátlan) darabot fel lehessen tölteni belőle, akkor a tartalom hozzáadásánál a második fájl (vagy kép) hozzáadásától már egy rendező jel (egy kereszt nyilakkal) jelenik meg, hogy húzással át lehessen rendezni a sorrendet.

Viszont egy ideje úgy működik, hogy a tartalom létrehozásakor ill. a fájl - kép hozzáadásakor nem ezek a sorrend átrendező nyilak jelennek meg, hanem egy a súly beállítását lehetővé tevő lenyíló menü, ahol választhatok 0,1,2... értékek között. Amikor a tartalmat elmentem, és ismét megnyitom szerkesztésre, már megjelennek a nyilak.

Na ennek eddig semmi jelentőséget nem tulajdonítottam, gondoltam úgy sem fog érdekelni senkit.

Viszont most vettem észre, hogy egy tartalom (pl. hír) létrehozásánál ha feltöltök egy képet, és a beszúrás gombra kattintok, nem szúrja be a szövegszerkesztőbe (FCKeditor-t haszálok wisiwig modullal, valamint az insert modult kép beszúrásához). Ilyenkor még a feltöltött fájl mellett az említett súlyválasztó lenyíló menü van. Ha a dokumentumot elmentem, majd ismét megnyitom, a fájl mellett már az átrendező nyilat lehet látni, és az insert modul hibátlanul beszúrja a képet.

Hozzáteszem, hogy a fejlesztés elején tökéletesen működött az insert modul beszúrás funkciója, és ez a súly - nyíl probléma sem volt. Ebből gondolom, hogy köze lehet a kettőnek egymáshoz.

Így sajnos már nagyobb jelentőséget kell tulajdonítsak a problémának, mivel egy közösségi honlap lenne belőle, és sok-sok felhasználónak nem tudnám elmagyarázni, hogy minden egyes képfeltöltés után mentsen, újra szerkesszen, beszúrjon....

Néhány kép erről:

https://www.dropbox.com/sh/bbg4gsngofgbwvl/sJfGqQfRyZ

1 - képfeltöltés előtt
2 - képfeltöltés után - itt még nem működik a beszúrás
3 - mentés --> majd szerkesztésre megnyitás után
4 - működik a beszúrás

Ha valaki találkozott már ezzel a problémával, vagy tudja, merre indulhatnék el a hiba keresésével, az legyen szíves segítsen.

Köszi előre is.

Drupal verzió: 
Sk8erPeter képe

Ahol átrendezős táblázat van, ott jó működés esetén mindig van egy "A sorok súlyának mutatása"/"A sorok súlyának elrejtése" (Show row weights/Hide row weights) link, ahogy nálad például a harmadik képen látszik:

tabledrag.js

A misc/tabledrag.js core-fájlban van ennek a működése meghatározva: amennyiben a JavaScript be van kapcsolva (nyilván ez az elvárt), akkor a klikkelés utáni állapotot egy cookie-ban tárolja, a felhasználó böngészőjében. Ennek a cookie-nak a lejárati ideje egy év, úgyhogy ez elég hosszan tárolódik, amennyiben nem kerül törlésre. Ez a beállítás tehát állandónak tekinthető: ha egy helyen "A sorok súlyának mutatása" linkre kattintottál, akkor elvileg az kerül megjegyzésre.
Amennyiben beszúrod a tartalmat, és nálad mégis úgy kerül megjelenítésre, hogy a súly el van rejtve, és az áthúzó célkereszt jelenik meg, az következhet hibából is.
Próbáld meg azt, hogy először is az összes sütit törlöd a böngésződből (legalábbis az adott domainre vonatkozót, hogy a teszt eredményét legalább ez ne befolyásolja), majd bejelentkezel, és itt még a beszúrás előtt rákattintasz arra a linkre a táblázat fölött, hogy "A sorok súlyának elrejtése", amennyiben ez elérhető. Ha nem, akkor kattintsd be, hogy jelenjenek meg a súlyok, majd vissza. Lényeg, hogy az alapbeállítás az legyen, hogy legyenek elrejtve a súlyok.
Mivel ez cookie-ban tárolódik, ez nyilván felhasználófüggő beállítás is. Tehát az, hogy nálad el van rejtve a súly, nem jelenti azt, hogy a többi felhasználónál is; de legalább így tesztelheted, megoldódik-e a probléma, így tudsz segítséget adni gond esetén a felhasználóknak.

Ha ez nem oldja meg, akkor esélyes, hogy az aktív sminkkel kapcsolatos a probléma (esetleg modullal, amely hatással van erre). Azt is ellenőrizhetnéd (amennyiben a fentiek nem jöttek be), hogy nincs-e hibaüzenet kiírva a böngésződ fejlesztői paneljének (pl. Chrome DevTools, Firebug, Dragonfly, stb.) konzol fülére (Ctrl+Shift+I vagy F12).

0
0