Fájl feltöltés chroot-szerűen (elfinder?)

makgab képe

Hi!

A következőre keresek megoldást.
Adott egy VPS (centos6.x) Drupal7-el pl. a /var/www/vhosts/mydomain útvonalon.
Egy usernek van joga ssh-val a "/var/www/vhost/mydomain" könyvtárba belépni és feltölteni fájlokat (félig admin user).

Kellene mégegy user, de neki elég lenne, ha csak weben tudna feltölteni dokumentumokat adott könyvtárba chroot-szerűen, pl. ide "/var/www/vhost/mydomain/sites/default/files/Akarmi", ill. ezek almappáiba.
Van egy "elfinder" nevű modul, ha ezt engedélyezem ennek az egy usernek erre az útvonalra, akkor az szerintetek jó megoldás? Vagy Ti hogy csinálnátok?
(Az adott útvonalra majd a jogot be kell állítani a VPS-en.)

A webes feltöltés v. az ssh-n keresztüli lenne a jobb megoldás? Az ssh-val macerás beállítani a "/var/www/vhost/mydomain/sites/default/files/Akarmi" könyvtár megfelelő jogait a chroot-hoz. Nekem nem sikerült. :)

Drupal verzió: 
pp képe

imce alapból tud ilyet, szerintem próbáld ki.

Ez azonban nem a legbiztonságosabb módszer, hisz a korlátozás a legutolsó rétegben, a megjelenítésben helyezkedik el.

Ha már vps, akkor én azért megnézném azt az ssh-t, vagy egy chroot vagy lxc konténer segítségével.

pp

0
0
makgab képe

Ezt önmagában lehet telepíteni, vagy WYSIWYG modullal célszerű?
https://www.drupal.org/project/imce

0
0
Phoere képe

Ahhoz, hogy WYSIWYG szövegszerkesztőben használd az IMCE modult, kell ez is:

https://www.drupal.org/project/imce_wysiwyg

Aztán a nyomógomb beállításoknál engedélyezd az Imce opciót. Ennek nyilván akkor van értelme, ha a user tartalmat küldhet be és a tartalom törzsébe kell beilleszteni valamit.

0
0

Csökönyi Ferenc

makgab képe

Jó ez az imce. A profilokat nem egészen fogom még. Pl.:
Beállítások átvétele más profilokból: User-1, Sample profile

A két profilból a magasabb jogút fogja engedni? Vagy hogyan kell ezt érteni?

0
0
Phoere képe

Több profilt hozhatsz létre, amelyekhez egyenként eltérő beállításokat tehetsz, pl.

- feltöltési kvóta
- átméretezés
- feltöltési könyvtár

stb. Azután az egyes szerepkörökhöz eltérő profilt rendelhetsz hozzá, így az egyes szerepkörökbe tartozó felhasználók feltöltési jogosultságai szabályozhatók igény szerint.

A súlyszám szerinti rendnek akkor van jelentősége, ha egy user több szerepkörbe is tartozik. Annak a szerepkörnek a beállítása lesz rá érvényes, amelyik előlrébb van a sorban.

0
0

Csökönyi Ferenc

makgab képe

Ezek rendben vannak, csak a "Beállítások átvétele más profilokból: Sample profile,..." opciót nem értettem.
De rájöttem... csak annyi, hogy átmásolhatók a beállítások. :)

Köszönöm az infókat!

0
0